Плус Инфо

Сенатот на САД со големо мнозинство го отфрли ветото на претседателот Барак Обама за законот со кој ќе им се дозволи на семејствата на загинатите во нападте од ...
сите 7 | | | веќе видена

Надзорниот одбор на АД Електрани на Македонија во државна сопственост за нов претседател на Управниот одбор и генерален директор на АД ЕЛЕМ го именува д-р ...
сите 16 | | | веќе видена

Шефот на руската дипломатија Сергеј Лавров денеска го повика американскиот државен секретар Џон Кери, САД да го исполни ветувањето да ги одделат прозападни ...
сите 37 | | | веќе видена

Бугарската Влада ќе побара мислење за можноста за обжалување на одлуката на Меѓународниот арбитражен суд од Женева во врска со исплатата на отштета на Русија ...
сите 6 | | | веќе видена

Стотина поранешни холандски војници од составот на мировните сили на ОН во Босна и Херцеговина, подготвуваат тужба против Владата на Холандија, затоа „што ги ...
сите 14 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Фросина Ташевска-Ременски оствари средба со синдикалните претставници на вработените во „МЗТ Леарница АД“ на која беа ...
сите 13 | | | веќе видена

Координаторот на ЕУ за антитероризам Жил де Кершов денеска изрази загриженост дека оние, кои заминале да се борат на страна на групата Исламска држава, кога ќе ...
сите 19 | | | веќе видена

Претседателот на Основен суд Скопје 1 – Скопје го одби барањето на Специјалното јавно обвинителство за изземање на судијката Лидија Петровска од постапување по ...
сите 77 | | | веќе видена

Топењето на мразот околу Северниот пол, предизвикано од глобалното затоплување, на виделина изнесе таен проект на американската армија од времето на Студената ...
сите 9 | | | веќе видена

СДСМ вели дека со денешната оставка на директорот на ЕЛЕМ, Дејан Бошковски, се потврдиле катастрофалните политики што неспособните кадри на ВМРО-ДПМНЕ ги водат ...
сите 7 | | | веќе видена

next