Плус Инфо

Ќе работиме со новиот претседател на Собранието во поддршка на демократијата и на напредокот на Македонија на европскиот пат, изјави заменик помошник државниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Производството во кинеските фабрики нагло се намали во април поради заострените услови за кредитирање во втората најголема економија во светот. Индустриското ...
сите 10 | | | веќе видена

Моника Белучи, овогодишната домаќинка на 70-ото издание на Канскиот фестивалот, на синоќешното отворање изненади со своето однесување. Италијанската убавица, ...
сите 29 | | | веќе видена

Со изнесувањата на ставовите на политичките лидери денеска во грчкиот Парламент завршуваат дебатите за нацрт-законот за воведување нови економски мерки, кој ...
сите 40 | | | веќе видена

Кувајт го поддржа апелот на Саудиска Арабија и Русија за деветмесечно продолжување на договорот за намалување на производството на нафта. „Кувајт пружа целосна ...
сите 15 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен североисточен ветер. Температурата ќе се движиод 16 до 26 степени. Во ...
сите 357 | | | веќе видена

Екипата на Монако е новиот фудбалски шампиони на Франција. Тимот од кнежеството по пауза од 17 години повторно ја освоија шампионската титула, вкупно осма во ...
сите 32 | | | веќе видена

Во Основниот суд Скопје 1 денеска ќе почне судењето за деветмина обвинети за нападот од 27 април во Собранието.Обвинителството ги товари за учество во топла. ...
сите 105 | | | веќе видена

Американското Министерство за правда го назначи поранешниот директор на ФБИ Роберт Милер за специјален советник за надгледување на сојузната истрага за ...
сите 102 | | | веќе видена

next