Плус Инфо

Лијам Галагер, некогашниуот пејач на британската група „Оезис“, откри дека мрази селфи фотографии. – Јас претпочитам да отпеам нешто, а не да ме фотографираат. ...
сите 2 | | | веќе видена

Британецот Џои Барџ добил наредба од својот шеф да се врати дома, затоа што на работа дошол во куси панталони, по што тој решил да им испрати порака на своите ...
сите 13 | | | веќе видена

Околу 600 станбени блокови и повеќекатници низ Велика Британија имаат иста или слична фасадна обвивка, како и онаа вградена во опожарената кула „Гренфел Тауер“ ...
сите 126 | | | веќе видена

Британскиот принц Хари, помладиот син на престолонаследникот Чарлс и на покојната принцеза Дијана, изјави дека „никој во британското кралско семејство не сака ...
сите 18 | | | веќе видена

Еден од најреномираните московски театри „Мастерскаја П. Фоменко“, од 16 до 23 септември, на сцената на МНТ, ќе го прикаже фестивалот на претстави од режисерот ...
сите 39 | | | веќе видена

Прашањето околу проблемите со изградбата на автопатот Охрид - Кичево е актуелно, навистина има проблеми во изградбата на патот, и тие се посочени во извештајот ...
сите 89 | | | веќе видена

Советот на Народната банка денеска ја усвои регулативата за сметководство и за финансиско известување за банките и штедилниците. Регулативата ќе започне да се ...
сите 17 | | | веќе видена

next