Плус Инфо

Политичките амбиции и двојни стандарди, се уште, го попрепречуваат патот за обединување на напорите во борбата со тероризмот. Практично нема напредок, ...
сите 54 | | | веќе видена

Долниот дом на чешкиот Парламент усвои резолуција со која го осудува геноцидот над Ерменците во Отоманското Царство, Резолуцијата беше ставена на разгледување ...
сите 9 | | | веќе видена

Приклучувањето на Црна Гора кон НАТО е потребно заради засилување на контролата на Алијансата врз Балканот, изјави денеска рускиот министер за одбрана, генерал ...
сите 27 | | | веќе видена

Дејвид Лопез, татко на пејачката Џенифер Лопез, станал скиентолог пред 30 години, а култот го довел до банкрот. Американските медиуми објавија приказна дека ...
сите 27 | | | прочитана: 169 | веќе видена

Американскиот сенатор Мајк Ли го повика државниот секретар на САД Рекс Тилерсон темелно да го реформира Стејт Департментот и да ја запре праксата на водење ...
сите 96 | | | веќе видена

БЕГ (Балкан енерџи груп) ќе ја заврши годинешната грејна сезона со нови 2300 потрошувачи, од кои скоро половината се потрошувачи кои во минатото се исклучиле ...
сите 25 | | | веќе видена

Путин: Борбата со тероризмот и решавањето на ситуацијата на Блискиот исток бараат консолидирани пристапи Борбата со тероризмот и решавањето на ситуацијата на ...
сите 10 | | | веќе видена

Кина соопшти дека изразила пред Вашингтон и Сеул сериозни стравувања, откако армијата на САД почна да доставува делови од противракетниот систем ТААД во Јужна ...
сите 17 | | | веќе видена

next