Плус Инфо

Грчкиот премиер Алексис Ципрас вчера заврши со информирањето на лидерите на опозицијата за договорот на неговата Влада со Еврогрупата, што беше склучен за ...
сите 37 | | | веќе видена

На Централната железничка станица во Брисел синоќа беше избегнат терористички напад благодарение на примерната брза интервенција на војската, изјави денеска ...
сите 92 | | | прочитана: 1314 | веќе видена

Британскиот Парламент денеска започнува со работа по предвремените избори од 8 јуни, со традиционалниот говор на кралицата Елизабета Втора, пред членовите на ...
сите 32 | | | веќе видена

Во текот на неделава се очекува претседателот на САД, Доналд Трамп да објави дали постојат документи за неговите приватните разговори со поранешниот директор ...
сите 80 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Фудбалската федерација на Македонија Филип Поповски, во интервјуто за официјалниот сајт на УЕФА истакна дека пласманот на младите ...
сите 226 | | | веќе видена

Посетата на Бугарија е историска, а целта ни е да постигнеме напредок во процесот на евроатлантска интеграција, истакнува вицепремиерот задолжен за ...
сите 90 | | | веќе видена

По одигрувањето на осминафиналните дуели на Европското првенство во кошарка за жени што се одржува во Чешка познати се четвртфиналните двојки. Победи во ...
сите 97 | | | веќе видена

next