Плус Инфо

За вчерашните насилни настани во Собранието, во кои беа повредени неколку пратеници, во полициска станица Гази Баба приведени се осум лица со кои сè уште се ...
сите 115 | | | прочитана: 1448 | веќе видена

Одговарајќи на новинарско прашања на денешната прес конференција, лидерот на СДСМ, Зоран Заев рече дека нема теорија да се одржи лидерска средба која ја бара ...
сите 252 | | | веќе видена

Смирување на состојбите и мирен трансфер на власта побара денеска Демократскиот сојуз осудувајќи го насилниот упад во Парламентот и тепањето на пратеници, ...
сите 13 | | | веќе видена

Претседателот на албанскиот парламент, Илир Мета денеска телефонски разговарал со својот македонски колега, новоизбраниот претседател на Собранието Талат ...
сите 53 | | | веќе видена

Екипите на Реал Мадрид и на Анадолу Ефес се на една победа до пласман во полуфиналето во кошаркарската Евролига. Тие вечерва ќе ја имаат прва шанса за влез на ...
сите 87 | | | веќе видена

По вчерашната иницијатива на претседателот на Република Македонија, Ѓорге Иванов за свикување лидерска средба, кабинетот на претседателот оствари контакт со ...
сите 139 | | | прочитана: 234 | веќе видена

next