Плус Инфо

Селекторот на македонската кошаркарска репрезентација Јорданчо Давитков на денешната прес-конференција во спортскиот центар „Борис Трајковски“ ги искажа своите ...
сите 88 | | | веќе видена

Регионалната агенција „Њу момент“ освои три Кански лава со проектот „Една книга за мир“, на најголемиот светски фестивал за креативност, што се одржува во Кан, ...
сите 22 | | | веќе видена

Пазарите позитивно ја перципираат стабилизацијата на политичката состојба во Македонија и перспективите за македонската економија, соопшти денеска ...
сите 14 | | | веќе видена

По однос на јавните реакции за моето именување за амбасадор и шеф на мисијата на Република Македонија во Европската унија би сакал да кажам дека одговорите на ...
сите 197 | | | веќе видена

По однос на јавните реакции за моето именување за амбасадор и шеф на мисијата на Република Македонија во Европската унија би сакал да кажам дека одговорите на ...
сите 197 | | | веќе видена

Прилепчанец се обидел да шверцува марихуана, хероин и МДМА во затворот Идризово и заработил кривична пријава. И.Р. (36) од Прилеп, изминатиов викенд, користел ...
сите 6 | | | веќе видена

Претседателот на ОО СДСМ Карпош, Душко Весковски, денеска потсети дека градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски, не ги исполнил ветувањата за изградба на ...
сите 24 | | | веќе видена

next