Плус Инфо

Израелската Влада одлучи да ги отстрани детекторите за метал поставени на влезовите во комплексот на џамијата Ал Акса во Стариот град во Ерусалим. Израелскиот ...
сите 79 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров денеска ќе престојува во посета на Република Албанија, на покана на неговиот колега Дитмир Бушати. Во рамки на ...
сите 34 | | | веќе видена

Времето утре ќе биде сончево со умерена облачност, повремено облачноста ќе се зголемува и ќе има локална појава на дожд и грмежи. Ќе дува умерен до засилен ...
сите 220 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска се сретна со амбасадорката на Швајцарија во Македонија, Сибил Сутер Тејада, а на средбата била реафирмирана поддршката што ...
сите 56 | | | веќе видена

Најмалку 26 лица загинаа, а над 35 се повредени во денешниот самоубиствен напад извршен на пазар за овошје во пакистанскиот град Лахоре. Одговорноста за ...
сите 31 | | | веќе видена

next