Плус Инфо

Институциите да направат брза и ефикасна истрага за насилствата во Собранието, да ги откријат насилниците и да ги изведат пред Суд, повика рано утринава на ...
сите 120 | | | веќе видена

Тензиите во Македонија не сопираат, а на социјалните мрежи се појавија докази односно слика на хулиган кој напаѓа македонски пратеник во Парламентот, облечен ...
сите 5 | | | веќе видена

Неколку стотици приврзаници ги пречекаа вечерва околу полноќ претседателот на СДСМ Зоран Заев и пратениците од оваа партија пред партиското седиште во Скопје. ...
сите 60 | | | прочитана: 3218 | веќе видена

Во моментите на еден од најголемите предизвици во историјата на Македонија, на крваво насилство поттикнато и креирано од режимот во распад на Никола Груевски, ...
сите 98 | | | прочитана: 364 | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Агим Нухиу за Алсат М вечерва изјави дека утре ќе побара одговорност од сите ангажирани во оперативниот штаб и оцени дека ...
сите 79 | | | прочитана: 159 | веќе видена

ЕУ веќе утре мора да преземе мерки по она што се случи во Македонија, вели за Дојче веле германскиот европратеник Кнут Флекенштајн по насилничкиот упад во ...
сите 15 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, за утре закажал итен состанок на безбедносните служби за настаните во Македонија, пишува српски „Блиц“. Тој вечерва ...
сите 55 | | | веќе видена

По извршената евакуација, во 22.35 часот издадена е наредба на полициските службеници на терен да извршат проверка на сите работни простории во Собранието на ...
сите 175 | | | веќе видена

Соопштението на Хелсиншкиот комитет во врска со денешните случувања во Собранието, го објавуваме интегрално: „Набрзо по изборот на претседател на Собранието ...
сите 144 | | | веќе видена

Продолжува евакуацијата на новинарските екипи и на пратениците. Во коридорот направен за излез забележливо беше присуството на повредени пратеници од ...
сите 42 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи ги повикува граѓаните кои се наоѓаат околу Собранието да не даваат отпор на полицијата и да не ги попречуваат возилата на ...
сите 175 | | | веќе видена

next