Плус Инфо

Жолчни дискусии се отворија деновиве околу проектот „Скопје 2014“. Де ова требало да се отстрани, де она... Но некако се заборави на Панорамското тркало кое сѐ ...
сите 32 | | | прочитана: 196 | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп одлучил за амбасадор на САД во Лондон да биде назначен Вуди Џонсон, сопственик на њујоршкиот клуб за американски фудбал ...
сите 8 | | | веќе видена

Хелсиншкиот комитет за човекови права на РМ ја започнува кампањата „Гледај со срцето, прифати ја различноста” посветена на лицата со посебни потреби и нивните ...
сите 6 | | | веќе видена

Да се донесат закони за градење и за просторно и урбанистичко планирање кои нема да се менуваат на секои три месеци, а Законот за јавни набавки да претрпи ...
сите 18 | | | веќе видена

Видно возбудени и во исчекување да ги примат своите награди, најдобрите научници за 2016 година, останаа навредени, понижени и со празни раце во холот пред ...
сите 14 | | | веќе видена

Намера на Владата е до крајот на годинава Македонија да добие чиста препорака за почеток на преговори со ЕУ, а идната година и датум за почеток на преговорите ...
сите 177 | | | веќе видена

Ректорот на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“, Никола Јанкуловски, денеска не се појави на свеченото доделување на наградите за најдобар научник од ...
сите 14 | | | веќе видена

Градот Скопје реагира на наводите на одредени жители на Кисела Вода, кои страхуваат дека ќе останат без пристап до нивните домови, во рамки на проектот за ...
сите 32 | | | веќе видена

Во вторник идната недела се очекува да продолжи исплатата на субвенциите од 2016 година. Сите пречки за реализација на преостанатите 25 милиони евра за 24.000 ...
сите 130 | | | прочитана: 187 | веќе видена

Вработените во единствениот загубар со 100% државен капитал „11.Октомври Еурокомпозит“ – Прилеп го продолжуваат штрајкот започнат пред десетина дена. Членот на ...
сите 36 | | | веќе видена

Поради дотраеност на постојната водоводна инсталација, oпштина Центар изврши комплетна обнова на водоводовната мрежа во должина од 71 метар, со пречник од 80 ...
сите 6 | | | прочитана: 241 | веќе видена

next