Плус Инфо

Станарите на зградите кои гравитираат долж булеварот Февруарски поход во населба Лисиче и Ново Лисиче, како и сите жители на општина Аеродром преку медиумите ...
сите 33 | | | веќе видена

Меѓународниот монетарен фонд не ја промени прогнозата за растот на светската економија во оваа и следната година, но ги преразгледува очекувањата за еврозоната ...
сите 18 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп изрази незадоволство од републиканците наведувајќи сека „прават малку за да го заштитат својот претседател“. Тоа тој го ...
сите 131 | | | веќе видена

Случаите на заболени лица од колера во Јемен се очекува најмалку двојно да се зголемат до крајот на оваа година и да надминат 600.000, предупреди Меѓународниот ...
сите 9 | | | веќе видена

Израел соопшти дека член на обезбедувањето на израелската Влада во главниот град на Јордан, Аман отворил оган и убил двајца Јорданци за време на судир. Ова е ...
сите 23 | | | веќе видена

ВМРО – Народна партија ја поздравува средбата на премиерот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев и локалната самоуправа на Опшина Охрид кој на овој ...
сите 53 | | | веќе видена

next