Плус Инфо

Кремљ не даде коментар за тоа дали е можно актуелната ситуација во Сирија да прерасне во отворен судир меѓу Русија и САД во земјата, јави ТАСС. - Нема да ...
сите 19 | | | веќе видена

Преговорите за пристапување на Турција во Европската унија треба да бидат прекинати, ако предложените измени на Уставот на земјата продолжат, порачаа денеска ...
сите 55 | | | веќе видена

По минатонеделниот состанок на Управниот одбор на Европската инвестициска банка (ЕИБ), претседателот на Европската комисија Жан-Клод Јункер денеска претстави ...
сите 38 | | | веќе видена

Португалските пожарникари соопштија дека напредуваат во гаснењето на пожарот што пред три дена изби во централниот дел на земјата, при што досега загинаа 64 ...
сите 124 | | | веќе видена

Судскиот совет на денешната седница ја разреши судијката Славјанка Јанкоска од Основниот суд Скопје 1. Судскиот совет со 9 гласа за од присутни 9 членови ...
сите 26 | | | веќе видена

На дегустацијата на современата шведска кујна организирана за онлајн заедницата на љубители на гастрономијата и новинари вниманието ми го привлекоа две девојки ...
сите 2 | | | веќе видена

Бугарија ќе се залага за членството на Македонија во ЕУ и во НАТО. Премиерите на Македонија и Бугарија, Зоран Заев и Бојко Борисов, на денешната средба во ...
сите 446 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи Никола Димитров, најуспешниот дипломат на ПЈРМ, ја посети Атина за да нѐ убеди дека во Скопје сега дува нов ветар, пишува во ...
сите 190 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши синоќа присуствуваше на церемонијата на доделување сертификати на компании кои го имплементирале ХАЛАЛ стандардот во ...
сите 16 | | | веќе видена

next