Плус Инфо

Во последно време во медиумите често среќаваме совети за тоа кои намирници треба да се исфрлат од секојдневната исхрана. Тие се обично поткрепени со навидум ...
сите 4 | | | веќе видена

Кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром против најголемиот противник за висок пласман ја остварија највисоката победа досега во Супер лигата. Тоа беше причина за ...
сите 41 | | | веќе видена

Дејствијата на турската Влада во последната недела „тешко ги обременија“ германско-турските односи, изјави денеска германската канцеларка Ангела Меркел, ...
сите 69 | | | веќе видена

Со премиера на операта „Травијата“ од Џузепе Верди во режија на Верена Штојбер од Германија, на 9 мај во Македонската опера и балет ќе бидат отворени 45-тите ...
сите 36 | | | веќе видена

Белата куќа му даде на Пентагон можност поеластично да ја определува бројноста на американските воени контингенти во Ирак и Сирија, пренесе ТАСС. Со оваа ...
сите 39 | | | веќе видена

Во рамките на на годинешната програма на Скопје филм фестивал,своја работилница за анимиран филм ќе одржи Берин Тузлиќ, уметник од Сараево. Работилницата ќе се ...
сите 32 | | | веќе видена

- Ќе користиме видео судија бидејќи досега имавме само позитивни повратни информации - рече Инфантино. Џани Инфантино, претседател на Светската фудбалска ...
сите 19 | | | веќе видена

next