Плус Инфо

Европскиот Клупски Шампион во шах за 2016 година, екипата на ШК „Алкалоид“ и оваа година амбициозно се подготвува за најсилното клупско шаховско натпреварување ...
сите 15 | | | веќе видена

Французинка ставила течност за миење стакло во отворот за масло и го уништила моторот на својот автомобил Мини. Автомеханичарите останале вчудоневидени кога ...
сите 13 | | | прочитана: 446 | веќе видена

Мето Петровски, кој вчера беше пријавен за исчезнат, пронајден жив и здрав, информираат неговите пријатели и семејството. Петровски пред два дена се изгубил во ...
сите 30 | | | веќе видена

Автомобил со скопски регистарски таблички, рано утрово, изгубил контрола на кружениот тек кај гимназијата, ја пробил бетонската заштита и удрил во паркирано ...
сите 19 | | | веќе видена

Поранешниот фудбалер Дејвид Бекам постојано излегува со својот 18-годишен син Бруклин, а на Викторија наводно тоа и пречи. Освен тоа, на интернет се појави ...
сите 8 | | | прочитана: 159 | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп прекрши традиција стара 150 години, со тоа што е првиот претседател по толку време без домашно милениче во Белата куќа. ...
сите 147 | | | веќе видена

Младата кошаркарска репрезентација на Велика Британија заедно со селекциите на Хрватска и Романија обезбедија пласман во поквалитетната А дивизија на Евроскиот ...
сите 55 | | | веќе видена

next