Плус Инфо

Министерството за култура побара од директорот на МНТ, Дејан Пројковски, да поведе дисциплинска постапка против актерот Тони Михајловски за повреда на угледот ...
сите 33 | | | веќе видена

На светските валутни пазари вредноста на доларот спрема кошничката валути достигна денеска највисоко ниво во изминатите три недели по пораките од Фед дека ...
сите 18 | | | веќе видена

Народниот правобранител ги повикува надлежните институции целосно да ги почитуваат правата на бегалците согласно меѓународните документи и особено Конвенцијата ...
сите 36 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска се сретна со амбасадорот на ЕУ во Република Македонија, Самуел Жбогар, со кого разговарал за актуелните ...
сите 153 | | | веќе видена

Начинот на кој ја затворивме балканската мигрантска рута, ќе го употребиме и за затворање на централномедитеранската мигрантска рута, изјави денеска ...
сите 12 | | | веќе видена

next