Плус Инфо

Народниот правобранител, најостро ги осудува вчерашните случувања и упадот во Собранието на Република Македонија, насилството врз пратениците и новинарските ...
сите 19 | | | веќе видена

Одлуката на турскиот народ, изразена на референдумот на 16 април, не може да биде сменета од ниту еден суд, изјави турскиот премиер Бинали Јилдерим во интервју ...
сите 24 | | | веќе видена

Она што се случува во Македонија не е повеќе само македонски проблем, туку е проблем на сите нас кои живееме тука, изјави српскиот премиер, кој е избран за ...
сите 55 | | | веќе видена

Македонија е демокрастка држава која на патот кој води кон целосно членство кон ЕУ јасно се определи да ги почититува демократските принципи и правила, се вели ...
сите 95 | | | веќе видена

Либерално-демократската партија упатува честитки до новоизбраниот претседател на Собранието на Република Македонија, Талат Џафери и воедно апалираме на итно ...
сите 13 | | | веќе видена

Изразувам длабока загриженост од создадената тензија во Република Македонија и судирите во Парламентот, што доведоа до неколку десетици повредени лица, меѓу ...
сите 165 | | | веќе видена

next