Плус Инфо

Македонската фудбалска репрезентација вечерва во Гдиња против Португалија ќе го одигра последниот натпревар од Б-групата на Европското првенство за играчи до ...
сите 180 | | | веќе видена

Германскиот експерт, поранешен директор на Директоратот за проширување на ЕУ, Рајнхард Прибе, денеска одржа предавање пред учесниците на еднонеделната Школа на ...
сите 87 | | | веќе видена

Најновиот политички барометар на БРИМА покажува дека по изборот на новата Влада дошло до значајни поместувања на позициите на политичките партии во електоратот ...
сите 125 | | | веќе видена

Италијанските карабињери утрово изведоа акција против мафијата во Рим, во која се уапсени 23 лица и запленет имот вреден 280 милиони евра, пренесува АНСА. ...
сите 28 | | | веќе видена

Албанскиот премиер и лидер на Социјалстичката партија категорично ја отфрли можноста за коалиција со досегашниот владин партнер Движењето за социјалистичка ...
сите 22 | | | веќе видена

Викторија Сваровски е наследничка на царството „Сваровски“ и позната австриска пејачка. Изминатиот викенд таа се омажи за долгогодишното момче Вернер Мурза на ...
сите 25 | | | веќе видена

next