Плус Инфо

Пратеникот Села бил линчуван, јавува Огнен Јаневски. Толпата со фантомки и без фантомки ќе ја запали Македонија. А најсрамното нешто се „распеаните уметници" ...
сите 33 | | | веќе видена

Според информации Зијадин Села од Алијансата на Албанците бил раскрварен и влечен од страна на демонстрантите. Тој е најтешко повреден. Првичните информации се ...
сите 45 | | | веќе видена

Според информации кои ги пренесе ТВ24 Зијадин Села од Алијансата на Албанците бил раскрварен и влечен од страна на демонстрантите. Првичните информации се дека ...
сите 45 | | | прочитана: 2744 | веќе видена

Тамара Чаусидис, претседател на Самостојниот синдикат на новинарите го повика Митко Чавков да интервенира и да ги заштити новинарите кои се заробени во ...
сите 49 | | | веќе видена

Во Собранието се случува вистинската драма, која се заканува да добие сериозни размери, откако парламентарното мнозинство го избра Талат Џафери за спикер на ...
сите 51 | | | веќе видена

Моја земјо, нека ни е честито изборот на нов претседател на собранието, рече лидерот на СДСМ , Зоран Заев во собранискиот прес-центар. - Согласно деловничкото ...
сите 157 | | | прочитана: 1129 | веќе видена

Интегрално го пренесуваме соопштението на СДСМ: „Собранието на Република Македонија е одблокирано. Реализирана е мнозинската волја на граѓаните. Демократски ...
сите 98 | | | веќе видена

Граѓаните во моментот влегуваат во Собранието откако претходно пратениците на парламентарното мнозинство го избраа Талат Џафери за нов претседател на ...
сите 116 | | | веќе видена

Парламентарното мнозинство по предлог на Ферид Мухиќ, едногласно го избра Талат Џафери за претседател на Собранието. Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ извикуваа „Ова е ...
сите 157 | | | веќе видена

Парламентарното мнозинство по предлогот на Ферид Мухиќ, едногласно го избра Талат Џафери за претседал на Собранието. Праниците од ВМРО-ДПМНЕ извикуваа „Ова е ...
сите 157 | | | веќе видена

Оливер Спасовски, пратеник од СДСМ, од собраниската говорница ги повика пратениците од парламентарното мнозинство да станат и да ја покажат поддршката за ...
сите 42 | | | веќе видена

Оливер Спасовски, пратеник од СДСМ, од собраниската говорница ги повика пратениците од парламентарното мнозинство да станат и да ја покажат поддршката за ...
сите 42 | | | веќе видена

Оливер Спасовски, пратеник од СДСМ, од собраниската говорница ги повика праатениците од парламентарното мнозинство да станат и да ја покажат поддршката за ...
сите 42 | | | веќе видена

next