Плус Инфо

Министерот за економија Крешник Бектеши и амбасадорот на Косово во Македонија, Илбер Хиса, на денешната средба разговарале за политичката и економската ...
сите 80 | | | веќе видена

Според информацијата на „24 сата.хр“, судијката одлучила дека Северина 200 дена во годината не може да го види синот, а во оној период додека е со таткото, таа ...
сите 36 | | | прочитана: 631 | веќе видена

Агро бизнис комората при Сојузот на стопански комори на Македонија (ССК) предлага државата преку Бирото за стокови резерви да откупи 50.000 тони од годинашниот ...
сите 59 | | | веќе видена

Советникот во Општина Битола од СДСМ, Горан Козаров денеска на прес-конфереција покажа решение издадено од општина Битола до операторот „Стентон“ во кое ...
сите 5 | | | веќе видена

Претседателот на Европската комисија Жан Клод Јункер изјави дека денеска ќе бида покренати прекршочни постапки против Чешка, Унгарија и Полска поради ...
сите 4 | | | веќе видена

Во заедничка акција на бугарската полиција и Европол, во Бугарија се уапсени седум лица, осомничени за припадност во криминална група. соопшти денеска главниот ...
сите 7 | | | веќе видена

Активисти на граѓанската иницијатива „Спас за Валандово“ продолжија со блокадите на патиштата, но за разлика од вчера, денеска ги блокираа двете раскрсници на ...
сите 33 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Карпош во заминување, Стевче Јакимовски продолжува со расипничкото трошење на парите на граѓаните и ресурсите на Општината, обвини ...
сите 13 | | | веќе видена

Се повторува сликата од конститутивната седница на Собранието . По повикот од претседателот на Собранието, Талат Џафери, да се јават пратениците кои имаат ...
сите 113 | | | прочитана: 203 | веќе видена

next