Плус Инфо

Аплицирањето за сместување во државните студентски домови е во тек, а министерката за образование и наука, Рената Дескоска во изјава за „Плусинфо“ вели дека е ...
сите 4 | | | веќе видена

Менаџерот на Арсенла, Арсен Венгер е нов рекордер по бројот на денови поминати во еден клуб од Премиер лигата. Францускиот стручњак на клупата на Арсенал е од ...
сите 5 | | | веќе видена

На подрачјата зафатени од пожарите околу Сплит се распоредени 384 пожарникари со 102 пожарникарски возила од 21 станица, а до седум часот полетаа три канадери, ...
сите 84 | | | веќе видена

Македонскиот првак Вардар е домаќин на шведскиот првак Малме во равнш натпреварот од 2.коло во квалификациите за фудбалската Лига на шампиони. Вардар на овој ...
сите 305 | | | веќе видена

Членовите на собраниската Комисија за надворешна политика денеска во 10 часот, на затворена седница за јавноста, ќе го разгледуваат нацрт-договорот за ...
сите 297 | | | веќе видена

Силен земјотрес со интензитет од 7,7 степени според Рихтеровата скала денеска е регистриран во северниот дел на Тихи Океан, на подрачјето помеѓу Алеутските ...
сите 270 | | | веќе видена

Филипинскиот претседател Родриго Дутерте од Конгресот побара да се продолжи воената управа на југот на земјата до крајот на годината, изјавувајќи дека бунтот ...
сите 4 | | | веќе видена

Републиканските сенатори Мајк Ли и Џери Моран објавија на Твитер дека нема да ја поддржат ревизијата на Законот за здравство предложена од претседателот на ...
сите 28 | | | веќе видена

next