Плус Инфо

Генералниот директор на ЕЛЕМ Христијан Мицковски изјави дека ќе ја почитува владината одлука за запирање на тендерот за набавка на механизација, но ги отфрла ...
сите 55 | | | веќе видена

Генералниот директор на ЕЛЕМ Христијан Мицковски изјави дека ќе ја почитува владината одлука за запирање на тендерот за набавка на механизација, но ги отфрла ...
сите 55 | | | веќе видена

Од мејлот на Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, иако како таква пратениците на ВМРО-ДПМНЕ одбиваат да ја официјализираат во Собранието, е соопштено дека ...
сите 65 | | | веќе видена

Промените на политичката сцена во земјава со себе донесоа и политичари со европски манири во секојдневните навики. Пракса која не е непозната за цивилизираниот ...
сите 19 | | | веќе видена

По формирањето на новата Влада, време е Македонија да се врати на патот на ЕУ и НАТО интеграциите коишто никогаш не би требало да ги напушти, но ќе биде ...
сите 32 | | | веќе видена

Германската канцеларка Ангела Меркел го оцени за Би-Би-Си планот на Велика Британија за статусот на државјаните од ЕУ кои сега живеат на британска територија, ...
сите 83 | | | веќе видена

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ очекува голем број странски државници да присуствуваат на денешната инагурација. На церемонијата предвидено е да ...
сите 163 | | | веќе видена

Политиката на креирање конфликти со соседните држави и нивно користење како алиби за застојот на евроинтеграциските процеси треба дa се напушти, препорачува ...
сите 3 | | | веќе видена

Владата ќе треба да обезбеди дополнителни два милиона евра за да се исполнат УЕФА стандардите на стадионот Арена Филип 2 пред одржување на УЕФА Супер купот ...
сите 87 | | | прочитана: 885 | веќе видена

next