Плус Инфо

Фармацевтската компанија „Алкалоид АД“ Скопје оствари позитивни финансиски резултати во периодот јануари – март 2017 година, покажуваат неревидираниот единечен ...
сите 57 | | | веќе видена

Светски познатата виолинистка Ванеса Меј испрати покана до сите нејзини фанови за концертот кој ќе го одржи во Скопје на 15 мај 2017 во Вип Арена „Борис ...
сите 19 | | | веќе видена

Кипарски грчки и турски активисти направија жив синџир преку тампон зоната што островот етнички го дели на два дела, за да протестираат против плановите на ...
сите 10 | | | веќе видена

Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп ќе продолжи да ја субвенционира здравствената заштита за Американците со ниски примања во согласност ...
сите 121 | | | веќе видена

Џими Вејлс, еден од основачите на „Википедија“ отвори портал за вести, во кој ќе работат професионални новинари, но и волонтери. Порталот „Викитрибјун“ треба ...
сите 27 | | | веќе видена

Парламентарното мнозинство ќе ги заштити граѓаните од одмаздата на Груевски кон нив! Мора да престанат блокадите и опструкциите што Никола Груевски и ги прави ...
сите 98 | | | веќе видена

Илјадници лица се собраа синоќа повторно да протестираат во Каракас. Нема показатели за намалување на антивладиното движење, а досега загинаа 29 демонстранти. ...
сите 36 | | | веќе видена

Во Турција од должност привремено се отстранети 9.103 полициски службеници, јави денеска телевизијата Си-Ен-Ен-Турк, цитирана од британските медиуми. Мерката е ...
сите 69 | | | веќе видена

next