Плус Инфо

Јапонскиот министер Масахиро Имамура, кој беше одговорен за обновата на земјата по атомската хаварија во АЕЦ „Фукушима-1“ во 2011 година, вчера беше принуден ...
сите 16 | | | веќе видена

Напади врз медиумите, лажни информации, репресии и триумф на „силните лица“ како Трамп и Ердоган - никогаш слободата на медиумите во светот не била толку ...
сите 44 | | | веќе видена

Во Галеријата на Македонскиот културен центар денеска ќе биде промовирана книгата „Извештаи на рисот“ од Славе Ѓорѓо Димоски и Сергеј Андреевски. Книгата е ...
сите 71 | | | веќе видена

Бугарското издание на книгата „Јавна и културна дипломатија“ од Васко Шутаров ќе биде претставено денеска во 18 часот во Министерството за култура на Бугарија ...
сите 11 | | | веќе видена

Европските пратеници Кнут Фленкенштајн и Дејвид Мекалистер и по повеќечасовни разговори не ги убедија власта и опозицијата во Албанија да седнат на една маса и ...
сите 56 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган синоќа изјави дека Анкара може да ја преиспита својата позиција за приклучувањето кон Европската Унија, доколку биде ...
сите 96 | | | веќе видена

Американски војници почнаа да доставувата во Јужна Кореја делови од противракетниот систем ТААД, јави Јонхап. Во пресрет на зајакнатите тензии околу ракетната ...
сите 17 | | | веќе видена

Два американски ловци Ф-35 пристигнаа во Естонија за учество во воена вежба на НАТО. Тоа е првото оперативно распоредување на тој тип авиони во континентална ...
сите 33 | | | веќе видена

next