Плус Инфо

Уште кога ја објави кандидатурата за претседателски кандидат на Републиканската партија разните „пратки“ на сметка на Доналд Трамп не престануваат. А, една ...
сите 10 | | | веќе видена

Кога седнав на министерското столче, се соочив со многубројни проблеми. Сакаа да ја исклучат водата на скопските клиники, затоа што десет години не била ...
сите 29 | | | прочитана: 172 | веќе видена

Централната железничка станица во Брисел е евакуирана по наводна експлозија, јави ДПА повикувајќи се на полициски извори. Белгиската железничка компанија СНЦБ ...
сите 92 | | | веќе видена

Младите македонски фудбалери пропуштија голема можност да ја совладаат Србија на Европското првенство за играчи до 21 година што се одржува во Полска. Во ...
сите 61 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Тајип Ердоган изјави денеска дека идејата на некои кругови за обединување на Албанија, Македонија и Косово во „Голема Албанија“ е ...
сите 55 | | | веќе видена

Голем број на балетанки се фрлени на депонија во близина на Демир Хисар. Тие биле производени во фабриката „Гришко“, гринфилд инвестиција која ја донесе ...
сите 19 | | | веќе видена

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи во рамки на посетата на Бугарија оствари средба попладневно со вицепремиерот за ЕУ фондови и економска политика ...
сите 90 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев, попладнево оствари средба со претседателот на Република Бугарија, Румен Радев. Премиерот Заев ...
сите 446 | | | веќе видена

Здружението на бизнис жени смета дека иницијативата за зголемување на породилното отсуство на 18 месеци може да има негативни импликации и да го уназади ...
сите 19 | | | веќе видена

next