Денешен

Божидар Димитров, директор на Бугарскиот Национален Историски Музеј, по повод посетата на Зоран Заев во Бугарија за бугарската емисија „Денот во живо“ ...
сите 33 | | | веќе видена

Новиот македонски премиер Зоран Заев од Бугарија продолжува да удира по македонската држава. Заев денеска на прес-конференција излезе со скандалозна изјава ...
сите 503 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ се залагало и ќе се залага за добрососедски односи кои подразбираат взаемно почитување и поддржување. Истиот овој став сме го имале и ќе го имаме и ...
сите 503 | | | веќе видена

Пратеничката Нола Исмајлоска – Старова денеска изјави дека новата Влада не ги исполнува предизборните ветувања дадени пред граѓаните и оти се обидува да ги ...
сите 50 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски со партиска делегација, во која се и поранешниот министер за надворешни работи Никола Попоски и пратеникот Владимир ...
сите 204 | | | веќе видена

Не знам дали стварно ќе го запирале градењето на патот Кичево-Охрид но се надевам не им паѓа ни на крај памет: патот е практично готов, пишува на својот ...
сите 63 | | | веќе видена

Производителите на праски во Росоман денеска повторно, со исфрлање праски, протестираат незадоволни од откупот на родот. Земјоделците од овој регион, кој ...
сите 99 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Фудбалската федерација на Македонија Филип Поповски, во интервјуто за официјалниот сајт на УЕФА истакна дека пласманот на младите ...
сите 11 | | | веќе видена

next