Денешен

Без исполнување на неколку услови или без согласност на претставниците на немнозинските етнички заедници, нема да има трансформација на Косовските безбедносни ...
сите 18 | | | веќе видена

Психологот Мирјана Стојановска Јовановска во денешната дебата на ТВ Нова вели дека казната не ги спречува педофилите да го повторат делото. -Затворските казни ...
сите 4 | | | веќе видена

Светот има само три години за да ги намали емисиите на јаглерод диоксид пред да стане предоцна, предупредува група климатолози и научници, јави ДПА. Ако ...
сите 11 | | | веќе видена

Конечниот биланс на загинатите во катастрофалниот пожар во лондонската станбена повеќекатница „Гренфил Тауер“ нема да може да биде познат „барем до крајот на ...
сите 9 | | | веќе видена

Незапочнувањето на преговорите на Република Македонија со Европската Унија нема врска со нашата администрација, со нашето здравство, со нашето правосудство, ...
сите 9 | | | веќе видена

Ова е навистина скандалозно, за мене е непрофесионално и не политички, бидејќи се работи за Турција, а знаме Турција каква поддршка и дава на Македонија, за ...
сите 22 | | | веќе видена

Директорот на Спортскиот центар „Борис Трајковски“ Златко Перински на денешната панел дискусија во организација на ВМРО-ДПМНЕ под наслов „Единствени кои ...
сите 13 | | | веќе видена

Владата предводена од ВМРО-ДПМНЕ навистина се грижи за развој на масовниот и на врвниот спорт во нашата земја. Преку инвестирање во спортската инфраструктура ...
сите 13 | | | веќе видена

СДСМ продолжува со негативната реторика и со навреди упатени кон Турција и претседателот на Турција господинот Реџеп Таип Ердоган. Ова не е прв пат, го правеа ...
сите 54 | | | веќе видена

Јавноста конечно разбра зошто владата процени дека ќе пропаднел Супер купот и како го спаси. Владата на големи звона пред 10 дена објави дека ќе пропадне Супер ...
сите 39 | | | веќе видена

Александар Обрадовиќ, поранешниот директор на ЕПС (српското електростопанство), кој е сменет во март минатата година поради измами во тоа претпријатие, побарал ...
сите 55 | | | веќе видена

Владата на СДС продолжува со незаконски именувања на непрофесионални и некомпетентни кадри. На незаконски и шверцерски начин Влада на СДС сака да протурка ...
сите 51 | | | веќе видена

Очигледна е нервозата на СЈО заради фактот што знаат дека не поседуваат никакви докази и затоа со лажни и клеветнички изјави несвојствени за едно ...
сите 296 | | | веќе видена

Текстот на Никола Шиндре, каде што тој ја оправдува и релативизира педофилијата и вели дека би требало да ја сфатиме како нагон, наиде на остра реакција кај ...
сите 41 | | | веќе видена

Длабоко уплашен за сопствената безбедност сакам јавно да истакнам дека вчера бев предмет на вербална закана со опасност по мојот живот. Заканата ми беше ...
сите 46 | | | веќе видена

next