Денешен

СДСМ во предизборната кампања ветуваше еднаквост за сите граѓани, ветуваше дека новата влада ќе биде сервис на граѓаните, а веднаш штом дојдоа на власт ја ...
сите 43 | | | веќе видена

Захариева во интервјуто вели и дека со Македонија имале заедничка историја. Шефицата на бугарската дипломатија Екатерина Захариева во интервјуто за бугарската ...
сите 47 | | | веќе видена

Поранешниот министер за економија, Христијан Делеввели дека зголемувањето на данокот како што го планира новата влада, е вистински апсурд во економијата. -Нам ...
сите 50 | | | веќе видена

СДСМ влегува во четвртата недела од владеењето во духот на канибалската политика што ја промовира Заев. Заев, кој се закануваше дека ќе јаде живи луѓе, вети ...
сите 43 | | | веќе видена

Јас ниеднаш не излегов тука и додека бев министер да кажам дека е утната обиколницата, зошто фали клучка во Смилковци. Не, туку направивме уште една клучка и ...
сите 41 | | | веќе видена

Треба некој да објасни како е утната трасата? Секој проект, секој автопат при градба имаат проблеми со експроприација. Тоа се работни обврски кои вие треба да ...
сите 41 | | | веќе видена

АД ЕЛЕМ ќе ја стави на увид целокупната тендерска документација за набавката на опрема за ископ на јаглен за Рек Битола за сите да можат да видат дека нема ...
сите 76 | | | веќе видена

Најдобрата македонска фудбалерка Наташа Андонова која досега настапуваше за ПСЖ, е нов играч на Барселона. Андонова не ја доби очекуваната минутажа во ...
сите 46 | | | веќе видена

next