Денешен

Ние како ВМРО-ДПМНЕ сме единствена партија која гради и реализира проекти. Го остваруваме она што го ветуваме. Ова го истакна градоначалникот на Град Скопје ...
сите 43 | | | веќе видена

Владата на СДС не е реформска туку антиреформска. Еден од првите проекти на министерот за култура Роберт Алаѓозовски, не е некоја нова инвестиција во ...
сите 222 | | | веќе видена

Во рамки на одбележувањето на роденденот на ВМРО-ДПМНЕ денеска во 17:00 часот во Централниот штаб, во Палата др. Христо Татарчев ќе се одржи панел дискусија. ...
сите 150 | | | веќе видена

Во режимот командант Форина читаше поезија со денови. Во слободата он одзема право на збор од 2 минути… Во режимот командант Форина читаше поезија со денови. ...
сите 6 | | | веќе видена

Изборите завршија, а со тоа и изборните ветувања за подобар живот за граѓаните. Носителот во изборна единица 5 на СДСМ, Радмила Шекеринска ги заборави стружани ...
сите 87 | | | веќе видена

Над 100 илјади жители од струга, охрид и вевчани се гушат во чад. Тука се случува еколошка бомба. Од цела влада, премиер Зоран Заев, 26 министри, срамота е да ...
сите 219 | | | веќе видена

Телевизија 24 го тргна видеото од синоќешната емисија Отворено каде екс-министерката за култура Елизабета Канческа- Милевска буквално го патосираше новиот ...
сите 21 | | | веќе видена

На 15-то Европско натпреварување за региони во Приштина, кое се одржа на 3-ти и 4-ти јуни годинава, Дејан Милошевски ја положи последната лиценца за европски ...
сите 4 | | | веќе видена

Во јавноста почнаа да излегуваат признанија за нелегално финансирање на изборната кампањата на СДСМ и за директен поткуп на гласачи, како и проневера на пари и ...
сите 53 | | | веќе видена

Наместо да ги почувствуваат реформите од новата реформска влада на Зоран Заев, граѓаните на Струга веќе 8 дена се гушат поради неспособноста на новата власт. ...
сите 222 | | | веќе видена

Мрак во студентските домови, е изгледа една од реформите за подобро образование, кои СДСМ ги најавуваше откако ќе дојде на власт. Младите пратеници на ...
сите 52 | | | веќе видена

Едно лице загина, а четири други се повредени во сообраќајната несреќа која вчера вечерта околу 21 часот се случи на магистралниот пат Битола-Демир Хисар. Од ...
сите 77 | | | веќе видена

next