Денешен

Долниот дом на чешкиот Парламент усвои резолуција со која го осудува геноцидот над Ерменците во Отоманското Царство, пренесува ТАСС. Резолуцијата беше ставена ...
сите 9 | | | веќе видена

Знаеме дека спремате нешто, ние сме спремни за вашите болни сценарија. -Знаеме дека спремате нешто, ние сме спремни за вашите болни сценарија, напиша на својот ...
сите 15 | | | веќе видена

Движењето влијае позитивно на активностите на мозокот, но и на здравјето на срцето, губитокот на тежината, густината на коските и нивото на холестеролот, ...
сите 16 | | | веќе видена

Односот на САД кон Македонија во времето на претседателот Барак Обама бил обележан со неприфатливо ниво на мешање во внатрешните работи на земјата и обиди ...
сите 49 | | | веќе видена

Постојат сериозни сомнежи дека последните закани кон Србија за прекројување на границата и создавање на т.н. „Голема Албанија“, а кои синхронизирано пристигнаа ...
сите 46 | | | веќе видена

Политичките амбиции и двојни стандарди, се уште, го попрепречуваат патот за обединување на напорите во борбата со тероризмот. Практично нема напредок, ...
сите 77 | | | веќе видена

Иако многу често слушаме тажни животни приказни на самохрани мајки, оваа приказна е сосема поинаква. Ричард Џонсон од Америка е самохран татко кој прави се што ...
сите 2 | | | веќе видена

Ниту македонската легислатива, ниту светската пракса дозволува користење на докази кои биле стекнати спротивно на законот. Во европските земји постојат исти ...
сите 226 | | | веќе видена

Познатиот загребски претприемач, 44- годишниот И.И. вработен во Европскиот парламент, уапсен е бидејќи имал секс со своите две кучиња и разменувал зоофилски ...
сите 13 | | | веќе видена

Луѓето во Москва беа во можност да го видат вчудоневидувачкот облак кој е мешавина од црвена и златна боја го покри цел град, давајќи им на вљубениците во ...
сите 15 | | | веќе видена

Американскиот сенатор Мајк Ли го повика државниот секретар на САД Рекс Тилерсон темелно да го реформира Стејт Департментот и да ја запре праксата на водење ...
сите 49 | | | веќе видена

Приклучувањето на Црна Гора кон НАТО е потребно заради засилување на контролата на Алијансата врз Балканот, изјави денеска рускиот министер за одбрана, генерал ...
сите 45 | | | веќе видена

next