Почеток на преговори за потпишување договор за економска соработка, за соработка во областа на туризмот и за воведување директна авиолинија Скопје – Сараево, ...
сите 134 | | | прочитана: 1714 | веќе видена

Љубчо, дали твојата политика кон Албанците беше моронска што ти се случи конфликтот во 2001? Дали твојата политика кон меѓународната заедница беше моронска што ...
сите 90 | | | прочитана: 2396 | веќе видена

Фотографиите до кои дојде Скопје Инфо сведочат за тоа како во минатото изгледаше ова место: Денес ова место е претворено во модерно паркиралиште каде возачите ...
сите 7 | | | веќе видена

Навистина не знам зошто сте поднесувале амандман на нешто што e веќе влезено во буџетот или како и секогаш досега, научени сте да работите површински и ...
сите 3 | | | веќе видена

Белата куќа објави во неделата дека американскиот претседател Доналд Трамп е отворен за потпишување на законот за заострување на санкциите против Русија. ...
сите 29 | | | прочитана: 193 | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. Интензитетот на сообраќајот на патните правци надвор од градските средини е зголемен. На ...
сите 35 | | | веќе видена

Велосипедскиот Тур де Франс (ТДФ) е голем спортски настан, еден од најголемите во светот, на кој се вртат и многу пари, иако ни од далеку колку во фудбалот, на ...
сите 92 | | | прочитана: 2815 | веќе видена

Шишиња, стар мебел, облека, електрични апарати, расипана храна и градежен шут се расфрлени на локација во општина Аеродром. Купиштата со отпад се трупаат ...
сите 28 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија, односно Министерството за надворешни работи има испратено барање до српското Министерство за надворешни работи за одбележување ...
сите 22 | | | веќе видена

Израел соопшти дека член на обезбедувањето на израелската Влада во главниот град на Јордан, Аман отворил оган и убил двајца Јорданци за време на судир. Ова е ...
сите 13 | | | веќе видена

next