Амбасадорот на Македонија во Бразил, Ивица Боцевски, на годинешниот карневал во Рио Де Жанеиро, ќе му врачи вевчански пасош на градоначалникот на овој град, ...
сите 13 | | | веќе видена

Во рамките од 21. коло во најсилното хрватско фудбалско првенство… Составот на Риека како гостин со конечен резултат 2:3 го совлада Осиек. При водство од 0:1 ...
сите 7 | | | веќе видена

Почнаа ли да „чкрипат“ преговорите помеѓу ДУИ и СДСМ...Иако од Бихаќка најавуваа дека работат на брзо изнаоѓање на решение за формирање на Влада, сепак молк за ...
сите 34 | | | прочитана: 735 | веќе видена

Според сенаторот Џон Меккејн, начинот на кој Трамп се однесува кон медиумите е начин на кој почнува диктаторското владеење на еден политичар. Меккејн е инаку ...
сите 4 | | | веќе видена

Според надлежните нивниот раст и отворање на таканаречените зелени работни места е помогнат од оперативните мерки за вработување што во изминатите десет години ...
сите 59 | | | прочитана: 187 | веќе видена

– Министерот за труд и социјална политика Ибрахим Ибрахими заедно со директорот на Агенцијата за вработување Влатко Поповски денеска ја посетија компанијата ...
сите 42 | | | веќе видена

Републиканскиот конгресмен од Kалифорнија и претседавач на поткомитетот за Европа, Евроазија и опасности во пораст, Дејна Рохрабакер, се извинил за својата ...
сите 81 | | | прочитана: 1344 | веќе видена

Поранешниот премиер на италијанската влада Матео Ренци поднесе во неделата оставка на должноста претседател на Демократската партија (PD) со надеж дека ќе ...
сите 3 | | | веќе видена

Претседателот на Барселона Жосеп Бартомеу ретко дава изјави, но овојпат беше принуден да се огласи по катастрофалниот пораз од ПСЖ во Лигата на шампиони и ...
сите 25 | | | прочитана: 268 | веќе видена

Op штите препораки кои произлегуваат од состојбите за разните области остануваат во фиоките на собранието, вели народниот правобранител Иџет Мемети во ...
сите 9 | | | веќе видена

Арсен Венгер се најде под огромен притисок на фановите и јавноста во Англија поради последните разочарувачки резултати на Арсенал, тим кој сепак потполно ...
сите 70 | | | прочитана: 372 | веќе видена

Во серијата е скромна девојка која живее во изнајмена куќа, но во приватен живот Дефне од Вљубениот ерген живее во раскош. Погледнете дел од нејзиниот дом.
сите 32 | | | прочитана: 8734 | веќе видена

Ги повикуваме сите патриоти од двете најголеми и од другите македонски партии да го фрлат од себе тесниот партиски оклоп и да се обединат за достоинствена и ...
сите 15 | | | веќе видена

Народно движење за Македонија покрена иницијатива за прогласување на бугарските европратеници Анѓел Џамбаски и Андреј Ковачев за персона нон грата во земјава, ...
сите 95 | | | прочитана: 341 | веќе видена

Како што пренесуваат италијанските медиуми Андреа Пирло е на добар пат да се врати во Јувентус како амбасадор на клубот. Враќањето на легендарниот фудбалер во ...
сите 7 | | | веќе видена

next