Обвинувања на Партијата за целосна еманципација на Ромите (ПЦЕР) дека не се исплаќаат социјланите трансфери кон граѓаните се неточни и се провиден обид за ...
сите 46 | | | веќе видена

Тимот на Јувентус игра уште една добра сезона во која еден трофеј веќе го имаат на рака и тоа во Серија А, додека пак се на чекор од уште два во Купот на ...
сите 7 | | | веќе видена

Германската влада во среда објави благо подобрување на проценката на растот за оваа и следната година, издвојувајќи ги меѓу главните причини робусниот пазар на ...
сите 12 | | | веќе видена

Пред 11 дена Американците на истокот на Авганистан фрлија гигантска бомба со 11 тона експлозив. Целта на „мајката на сите бомби“, како што ја нарекуваат, била ...
сите 2 | | | веќе видена

Од локалната самоуправа на општина Дебрца ги информираат земјоделците, чии насади претрпеле штета од ниските температури, а кои сеуште штетата не ја пријавиле, ...
сите 10 | | | веќе видена

Главната турска опозициска Републиканска народна партија ќе поднесе жалба до Европскиот суд за човекови права, со цел да се оспори одлуката на изборната ...
сите 13 | | | веќе видена

Едноставен и брз рецепт за меки уштипци од тиквичка кои можат да се послужат за појадок или предјадење. Потребно е: 2 поголеми тиквички 2 јајца 1 кромид 250 гр ...
сите 15 | | | веќе видена

Пејачката Дара Бубамара во последно време е во центарот на вниманието поради провокативните стајлинзи во кои се појавува во „Пинковите ѕвездички“. Кога и да ...
сите 4 | | | веќе видена

Сликата на која скршен од болка таткото го држи малечкиот Никсон и плаче над него го расплака целиот свет. Никсон Тонкин почина во болница по комплицираниот ...
сите 2 | | | веќе видена

Младинскиот репрезентативец Висар Муслиу постигна два гола за само две минути во Ѓорче Петров, а по само четири минути игра Ренова со неговите голови води ...
сите 6 | | | веќе видена

Априлската плата на судиите и судската администрација веќе се пресметува ама без најавеното покачување, дознава Телма. И покрај ветувањето дека уште ...
сите 39 | | | прочитана: 216 | веќе видена

next