По одморот со својот сопруг Тони, Драгана Мирковиќ настапуваше во познат клуб во Италија. Дискотеката беше преполна, а нејзините фанови едвај чекаа да ги ...
сите 7 | | | веќе видена

Георгиевски му одговори на Петар Гошев на својот офијален фејбук профил. Во прилог го пренесуваме целосниот одговор. Го читам Петар Гошев во неговите ...
сите 2 | | | веќе видена

И ова утро како и останатите се регистрирани многу потреси, но овој пат со појак интензитет. Последниот потрес е почувствуван во Италија, во Рим, со јачина од ...
сите 76 | | | прочитана: 475 | веќе видена

Многу пати до сега е направена споредба со тоа каков бил ноќниот живот порано, а каков е сега. Кога е поубаво, дали тогаш или сега. Но, често ќе се слушне ...
сите 9 | | | веќе видена

Во Националната галерија на Македонија, објект Мала станица, вечерва ќе биде прикажан мултимедијалниот проект „Бакнати од Сонцето“. Проектот е резултат на ...
сите 14 | | | веќе видена

Студентите и специјализантите на Стоматолошкиот факултет при УКИМ бараат од ректорот Никола Јанкуловски да ја прифати кандидатурата на проф. д-р Ќиро Ивановски ...
сите 22 | | | веќе видена

Сведокот на Али ахмети и Муса Џафери во тужбата против екс разузнавачот Слободан Богоевски, одби да сведочи. Адвокатката Билјана Панова не смее да открива ...
сите 35 | | | прочитана: 293 | веќе видена

Минатиот викенд Бундеслигата и светот имаа можност да го видат за последен пат во живо, а вчера навивачите на Ливерпул изброија 12 години од легендарното ...
сите 24 | | | прочитана: 180 | веќе видена

Германската Бундеслига секогаш има врвни и квалитетни голмани, а дека тоа е така и денеска показател е следнава топ компилација на топ 10 одбрани на сезоната ...
| | веќе видена

Во спортскиот центар „Мондано“, во организација на Ротаракт Клуб Скопје утре (27.05.) се организира Спортски семеен ден на кој сите ротаријанци, ротарактовци и ...
сите 3 | | | веќе видена

Британски „токспорт“ секогаш наоѓа интересен начин за комуникација со јавноста, а еден дел од тоа се необичните видеа. Овој пат тие се решија за компилација на ...
| | веќе видена

next