Тој посочи дека едно од главните начела за формирање на идната влада треба да биде луѓето кои употребиле и употребуваат сила за реализација на политички цели ...
сите 25 | | | веќе видена

Илјадници луѓе денеска продефилираа низ улиците на Берлин, промовирајќи ги правата на ЛГБТ заедницата. Додека музиката ечела од камионите, тие играле носејќи ...
сите 2 | | | веќе видена

Бекот Џон Вол и тимот од НБА Вашингтон Визардс потпишаа четиригодишно продолжување на договорот, како неговата вредност е 170 милиони долари. 26-годишниот Вол ...
сите 20 | | | веќе видена

LG Mobile ја пушти најновата софтверска надградба за премиум смартфонот од пред две години LG G4 кој сега ќе може да ги користи сите нови опции со кои ...
сите 5 | | | веќе видена

Интернационалниот финансиски магазин „Еurоmoney“, со седиште во Лондон, ја награди Охридска банка Сосиете Женерал за „Најдобра банка во Македонија“ за 2017 ...
сите 19 | | | веќе видена

Премиерлигашот Вест Хем летово сериозно го засилува својот ростер, а по комплетираните трансфери на голманот Џо Харт и напаѓачот Хавиер Хернандез – Чичарите, ...
сите 25 | | | прочитана: 174 | веќе видена

Возобновената ВМРО на Тодор Александров и Александар Протогеров, исфрлајќи го лозунгот на автономна Македонија и со зголемена пропагандна дејност успеала да ...
| | веќе видена

За долговите на државните институции ќе има само морална одговорност. Министерот за финансии Драган Тевдовски само ја соопшти сумата од 363 милиони евра ...
сите 78 | | | прочитана: 1959 | веќе видена

Советот за безбедност на Обединетите нации, ќе се состане во понеделник со цел да се разгледа зголемувањето на насилството меѓу Израел и Палестина, најавуваат ...
сите 2 | | | веќе видена

Поранешниот американски амбасадор и претседател на институтот „Ист вест“, Кемарон Мантер смета дека Балканот во последниве години веќе не е толку во фокусот на ...
сите 2 | | | веќе видена

Иницијативата „На Точак“ за среда ја најавија 63-тата Критична маса, која ќе започне во 19 часот од Плоштад Македонија и на која граѓаните треба да ја споделат ...
| | веќе видена

Среќните лица кои беа извлечени во случајниот избор на УЕФА ги добија на домашна адреса билетите за престојниот меч помеѓу Реал Мадрид и Манчестер Јунајтед во ...
сите 10 | | | веќе видена

next