Беноа Пер загуби убедливо од Флоријан Мајер на турнирот во Хале со 6:0 и 6:4, но начинот на кој ги загуби првите три гејма во мечот привлекоа посебно внимание ...
сите 3 | | | веќе видена

 На многумина им се случува да отворат некој вид храна и кога ќе го видат, да им изгледа чудно, но да не се сигурни дали може да се јаде. Постојат многу ...
сите 14 | | | прочитана: 697 | веќе видена

Сè за храна распишува конкурс за изложба на фотографии на тема „Здрави креации во твојата чинија“. Целта на изложбата е да ја подигне свеста на населението за ...
сите 28 | | | прочитана: 185 | веќе видена

Приемот на Црна Гора во Алијансата покажа дека процесот на проширување на НАТО со земјите од регионот доби динамика која е незапирлива и која ќе донесе уште ...
сите 40 | | | прочитана: 497 | веќе видена

Така е и во реалноста на убавиот актер Бариш Ардуч, кој летово треба да се венча со неговата девојка, актерката Гупсе Озај. Бариш деновиве е посебно активен на ...
сите 4 | | | веќе видена

Односот на бројот на воспитувачите и децата за кои тие се одговорни според стручњаците треба да биде фактор на кој родителите треба да обрнат големо внимание ...
сите 14 | | | веќе видена

Јужноафриканскиот атлетичар со телесен инвалидитет Оскар Писториус, кој ја убил својата девојка, е само еден од многумината спортисти кои својата блескава ...
сите 7 | | | прочитана: 277 | веќе видена

Вкупно 120 милиони денари е штетата предизвикана од шумските пожари во Делчево и Македонска Каменица последниве година и половина, беше речено на денешниот ...
сите 24 | | | веќе видена

Академијата за судии и јавни обвинители „Павел Шатев“организира на советување на тема „Структура на писмена изработка на судска пресуда и решенија“ што ќе се ...
сите 2 | | | веќе видена

Кралицата Елизабета Втора ги претстави насоките на политиката на наредната влада за 2018 година во тежок говор, фокусиран на Брезитот, испуштајќи ги клучните ...
сите 53 | | | прочитана: 1751 | веќе видена

„Видете го Неапол, па после можете да умрете“ е познатата изрека која му се припишува на големиот германски писател Гете, со која сакал да ја долови убавината ...
сите 2 | | | веќе видена

next