Вистина

Се пазарите со државата како да е ваша сопственост, ја продавате за фотелја. Како ќе им објасните на Вашите деца што сте направиле за да се дофатите до власт. ...
сите 210 | | | веќе видена

По Затуроска и Јовановски, и пратеникот Драган Данев преку социјалните мрежи испрати порака до заменик претседедателот на СДМС Радмила Шекеринска, да се ...
сите 10 | | | веќе видена

Пратеникот Крсто Јовановски преку социјалната мрежа Фејсбук упати понуда до потпретседателката на СДСМ Радмила Шеќеринска. Ќе поддржиме да биде и вицепремиер, ...
сите 5 | | | веќе видена

Пратеничката Лилјана Затуроска упати повик до Радмила Шекеринска да ја прифатат понудата на ВМРО-ДПМНЕ и да јај отфрлат платформата на албанските партии. ...
сите 10 | | | веќе видена

-Главната причина за целата оваа операција што ни се случува од некои надворешни центри е промена на името на Република Македонија и на идентитетот на ...
сите 75 | | | веќе видена

Во своето денешно гостување во Дневникот на Сител, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски нагласи дека надворешните фактори, односно центри на моќ играат ...
сите 75 | | | веќе видена

Апсолутно дека е загрозена унитарноста на државата. Се соочуваме во ситуација во која таа унитарност е нападната, а со тоа и државата. Народот е тој кој што ...
сите 75 | | | веќе видена

Ако толку по секоја цена сака Заев да биде премиер, нека не удира по државните и националните интереси. Нека ја спроведува програмата од изборите без ...
сите 61 | | | веќе видена

Принципот на коалицирање “победник со победник” со овој потег на ДУИ е засекогаш уништен. Никој, па ни ВМРО-ДПНЕ во иднина нема да има таква обврска, напиша на ...
сите 19 | | | веќе видена

Ќе поддржиме малцинска влада, доколку СДСМ се откаже од Законот за јазици, платформата и редефинирањето и урнисувањето на државата, му порача вечерва лидерот ...
сите 61 | | | веќе видена

Основната причина за целата операција за рушење на власта и носење на Зоран Заев е слабеење на државата со цел промена на името и идентитетот на Македонците. ...
сите 32 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски во својот Фејсбук статус пипува дека ако народот не биде доволно активен и доволно упорен Република Македонија нема ...
сите 19 | | | веќе видена

Претседателот на Партијата на Власите од Македонија, Мите Костов Папули на социјалната мрежа Фејсбук пишува дека и Рајко Жинзифов и Питу Гули биле Власи и се ...
сите 6 | | | веќе видена

Демократската партија на Србите во Македонија веднаш реагираше на информациите кои се појавија во јавноста околу можноста за прогласување на геноцид над ...
сите 35 | | | веќе видена

„Заев бара Србија да биде обвинета за наводен геноцид над Албанците во Македонија!“, „Заев поради власт сака Србите да ги прогласи за геноциден народ“, ...
сите 35 | | | веќе видена

Драги сограѓани, деновиве сме сведоци на остварување на самоубиствено сценарио за нашата татковина Република Македонија. Оваа држава Република Македонија е ...
сите 75 | | | веќе видена

Коалицискиот договор меѓу СДСМ и ДУИ предвидува да се прогласи геноцид над Албанците во Македонија, кои наводно го спровеле Србите меѓу двете светски војни, ...
сите 35 | | | веќе видена

Партискиот портпарол на ДУИ, Буjар Османи во емисијата „Патот кон“ на Алсат-М телевизiја потврди дека со СДСМ и Зоран Заев се усогласени и останатите точки од ...
сите 39 | | | веќе видена

next