Вистина

Професорот Владо Поповски при своето гостување на Клик плус на ТВ 21, истакнува дека СЈО држи драматични прес конференции и даваат политички изјави што не ...
сите 19 | | | веќе видена

Катица Јанева во случајот „Пуч“ можеше да избира помеѓу професионалното и законско работење или помагањето и прикривањето на криминалот на нејзиниот штитеник ...
сите 323 | | | веќе видена

Отец Ивица Тодоров од Скопската епархија на МПЦ преку својот Фејсбук профил даде силна оценка за пропагандата на Сорос. Тој дава одговор на прашањето која е ...
сите 10 | | | веќе видена

Македонската храна е скриено богатство и заслужува поголемо внимание. Ова е насловот на блогот што го објави Лишаи Кауфер, ПР косултант за храна и пијалаци, на ...
сите 20 | | | веќе видена

„Сорос не е само непријател на Македонија и на безброј други земји. Сорос е и зол непријател на САД и на американскиот народ, па ова сега ги прави Македонија и ...
сите 7 | | | веќе видена

Џорџ Сорос ги засука ракавите подготвен да „искрши неколку јајца“ и да направи омлет а ла „Шарена револуција“ во САД. На прв поглед , сличностите и начинот на ...
сите 4 | | | веќе видена

Сања Васиљевиќ од Шапца ги воодушеви жирито со изведбата на песните „Влак“ и „Дали си доволно јак“. Девојката беше пофалена и за изведбата и за изборот на ...
| | веќе видена

Две нови книги посветени на поезијата за деца и млади излегоа од печат во издание на Фондацијата за културна и научна афирмација и презентација „Македонија ...
сите 8 | | | веќе видена

Рада Манојловиќ и Харис Берковиќ, пејачкиот и емотивен тандем, откако беа разделени за време на празниците, одлучија конечно да украдат време само за себе. Тие ...
| | веќе видена

Многу вкусни, меки, миризливи кифлички. Квасецот растворете го во млаката кисела вода, ставете го шеќерот и малку брашно и оставете го десетина минути да се ...
сите 4 | | | веќе видена

Победи на Фени Индустрим, Кожув и Пелистер во премиерните средби во 2017 година во Првата македонска кошаркарска лига. Фени Индустри беше убедлив на ...
сите 51 | | | веќе видена

Бајкалското Езеро е апсолутно импресивно. Тоа е најдлабокото и најчистото езеро на планетата Земја. А оние пак коишто планираат негова посета, воопшто не се ...
сите 9 | | | веќе видена

Фудбалерите на Лајпциг остварија убедлив триумф над Ајнтрахт Франкфурт со 3:0 синоќа на последниот саботен меч од 17.коло во германската Бундеслига и се ...
сите 23 | | | веќе видена

next