Машката македонска кошаркарска репрезентација ги започна подготовките за пред – квалификациските натпревари за Светското првенство во 2019 кое ќе се одржи во ...
сите 63 | | | прочитана: 332 | веќе видена

Снајперист на канадските сили усмртил борец на Исламска држава од оддалеченост од 3.540 метри во Ирак минатиот месец, пренесе Би-Би-Си. Воени извори наведуваат ...
сите 2 | | | веќе видена

Во просториите на Народниот правобранител денеска се одржа средба помеѓу Народниот правобранител Иџет Мемети и заменик претседателот на Владата задолжен за ...
сите 89 | | | прочитана: 359 | веќе видена

Тие го здружија својот пејачки талент и направија емотивна преработка на песната „Bridge Over Troubled Water“ како и видео запис за истата. Во видеото се ...
сите 16 | | | прочитана: 696 | веќе видена

Изминатиот викенд таа се омажи за долгогодишното момче Вернер Мурза на спектакуларната свадба во Трст на која доминираа дијаманти и секако „Сваровски“ ...
сите 8 | | | прочитана: 2349 | веќе видена

Скопје, 22 јуни 2017 (МИА) – Капитенот на кошаркарска репрезентација на Македонија, Војдан Стојановски очекува во претстојниот циклус на квалификации ...
сите 24 | | | прочитана: 272 | веќе видена

"Наградата потврдува дека ефикасноста, добрите перформанси и одличниот звук можат да бидат во совршена хармонија", изјави Питер Мертенс, член на Управниот ...
сите 8 | | | веќе видена

Пожарот се изгасна, но проблемот со депонијата и натаму тлее. Со години трупаното ѓубре од цела Струга не може преку ноќ да исчезне. Дивата депонија е ...
сите 45 | | | прочитана: 728 | веќе видена

Од прислушуваните разговори кои ја потресоа македонската јавност можевме да слушнеме лично од поранешната министерка Гордана Јанкулоска како функционирало ...
сите 5 | | | веќе видена

Властите од Лондон обезбедиле станови во луксузен комплекс за семејствата кои го преживеале пожарот во Grenfell Tower. Британската влада купила точно 68 ...
сите 6 | | | веќе видена

Руската Дума усвои закон со кој се штитат личните податоци на официјалните личности, членови на нивното семејство, директори на државни компании и други, под ...
сите 24 | | | веќе видена

Владата на денешната седница констатираше дека стадионот „Филип Втори“ не е подготвен согласно бараните стандарди на УЕФА за одржување на Суперкупот меѓу ...
сите 23 | | | прочитана: 172 | веќе видена

next