Министерството за обрана на Република Турција - Центар за картографски карти и Агенцијата за катастар на недвижности на Република Македонија денеска потпишаа ...
сите 14 | | | веќе видена

- модна дизајнерка Денешниов ден е со сосема конкретна цел - да се реализира ревијата со мојата нова колекција, со која всушност и вечерва ќе биде отворен 15. ...
сите 11 | | | веќе видена

Комисијата за жалби на Советот за етика во медиумите на Македонија (СЕММ) во 2016 година донела вкупно 85 одлуки врз основа на примени жалби. Од нив, девет е ...
сите 3 | | | веќе видена

Малезискиот премиер Наџиб Разак соопшти дека властите на Малезија ќе и го предадат на Северна Кореја телото на убиениот полубрат на севернокорејскиот лидер Ким ...
сите 19 | | | веќе видена

Кандидатите на претседателските избори во Србија на полноќ ја завршуваат кампањата и почнува изборниот молк. Во текот на молкот забранета е било каква ...
сите 85 | | | прочитана: 1425 | веќе видена

Добро подготвен документ кој треба да биде прифатен од сите политички субјекти и кој можел да послужи како основа за справување со слични политички предизвици ...
сите 75 | | | прочитана: 784 | веќе видена

Евидентно е дека политичката криза трае три години, но основно прашање кога се работи за политичка криза и политички конфликт, е таа криза и конфликт да се ...
сите 50 | | | веќе видена

Тенисерот Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена во Мајами купиле луксузен стан со поглед на плажа – вреден околу 10 милиони долари. Станот бил сместен во ...
сите 21 | | | прочитана: 213 | веќе видена

– Двајца поранешни претседатели на Собранието на Република Македонија се обратија пред насобраните поддржувачи на граѓанската иницијатива „За заедника ...
сите 19 | | | веќе видена

next