Граѓанската иницијатива „Доста е" од Струга вчера организираше протест во струшката чаршија за решавање на проблемот со депонијата. Граѓаните на Струга бараат ...
сите 230 | | | прочитана: 3177 | веќе видена

Поттокнат од последните настани, професорот и академик Горазд Росоклија се огласи на „Фејсбук“, каде под наслов „Кон дното на личниот морал“ го напиша ...
сите 13 | | | прочитана: 756 | веќе видена

Албанија испрати понуда на адресата на славниот голгетер. Нашите соседи активираа „бомба“, сега само се очекува „експлозијата“ од Тирана! Раководството на ...
сите 10 | | | веќе видена

Досегашниот претседател на Меѓународниот сојуз за цивилно општество-Скопје ја предаде функцијата на ново избраниот претседател Бојан Јовановски. На седницата ...
сите 9 | | | веќе видена

Сообраќајот на патниот правец Р1202 Маврово–Дебар на делот од с.Рајчица – Мелнички мост, поради изведување градежни работи на пат (асфалтирање), утре ќе биде ...
сите 92 | | | прочитана: 369 | веќе видена

Иако Оскар беше донесен во Кина како едно од најголемите и најзвучни тренерски имиња, сепак, Кинезите се немилосрдни кога сакаат да завладее редот и ...
сите 14 | | | веќе видена

Пратеникот Илија Димовски денеска упати критики до новата Влада дека наспроти сите ветување кои ги дале дека ќе се консултираат за најважните државни прашања ...
сите 21 | | | прочитана: 573 | веќе видена

Младата флејтистка, охриѓанката Тамара Џајковска утре, 23-ти јуни, во катедралната црква Св.Софија ќе одржи концерт. На програмата се дела од: Рајнике, Ибер, ...
сите 23 | | | прочитана: 200 | веќе видена

Четврта година по ред Кратово ќе биде домаќин и организатор на фестивалот на музиката и забавата „Златни денови 2017“, кој ќе се случува од 30 јуни до 2 јули. ...
сите 16 | | | прочитана: 155 | веќе видена

Најпосетена клиника во летниот период е Клиниката за инфективни болести каде што се лекуваат сите видови труења од храна, стомачни инфекции, убоди од инсекти, ...
сите 27 | | | прочитана: 189 | веќе видена

Изминатиот викенд таа се омажи за долгогодишното момче Вернер Мурза на спектакуларната свадба во Трст на која доминираа дијаманти и секако „Сваровски“ ...
сите 11 | | | прочитана: 4991 | веќе видена

Словачка со победа од 3-0 над Шведска стигна до шест бода, па „Црвено-жолтите" повеќе немаат ниту теоретски шанси за пласман во полуфиналетоУтрешниот натпревар ...
сите 38 | | | прочитана: 613 | веќе видена

next