Неколку илјади Романци, синоќа се собрале пред зградата Владата и го формирале знамето на Европската Унија, на 27-от ден анти-владини протести. Граѓаните имаа ...
сите 18 | | | веќе видена

Осуммината осомничени за убиството на Ким Џонг-нам на аеродромот во Куала Лампур пред две недели, вклучуваат четворица вработени во Министерството за државна ...
сите 82 | | | прочитана: 501 | веќе видена

Годинешното доделување на Оскарите ќе остане запаметено по објавувањето на погрешен филм како победник во категоријата за најдобро остварување, но пред се и по ...
сите 8 | | | веќе видена

Филип Билден, кого американскиот претседател Доналд Трамп го предложи за министер за военопоморски сили, ја повлече кандидатурата. Билден, кој е бизнисмен и ...
сите 38 | | | веќе видена

Собранието на акционери на Агромеханика донесе предлог одлука за распоредување на нето добивката остварена по Годишна сметка за 2016 година. Нето добивката во ...
сите 30 | | | прочитана: 278 | веќе видена

Под слоганот „Пресели се за мене” на уникатен и препознатлив штанд од утре (28.02-11 ч.) започнува претставувањето на Aдора инженеринг на Саемот на недвижности ...
сите 37 | | | прочитана: 397 | веќе видена

Цеца Ражнатовиќ деновиве одржа концерт во преполна сала во Минхен. Неколку илјади луѓе уживаа во хитовите на својата омилена пејачка. За оваа пригода Цеца ...
сите 14 | | | прочитана: 1464 | веќе видена

Рајан Гослин на овогодинешната церемонија за доделување на Оскарите се појави во друштво на русокоса со бујно деколте па сите останаа запрепастени од новата ...
сите 11 | | | веќе видена

Пиштол, муниција за ловна пушка и 6.000 денари како и монитор и куќиште за компјутер биле украдени во петокот од канцеларии на ОУ „Страшо Пинџур“ во штипското ...
сите 8 | | | прочитана: 290 | веќе видена

Како што сезоната на награди поблека се приближува до крајот, Холивуд повторно беше домаќин на со нетрпение очекуваната и начичкана-со-ѕвезди филмска ...
сите 5 | | | веќе видена

Во еден од најпрометните делови на Лондон, утрово е пронајдена неактивирана бомба заостаната од Втората светска војна. Сведоците опишуваат дека споменатиот дел ...
сите 7 | | | веќе видена

Најголемата млекарница во Македонија продолжува да вложува во врвна технологија и во зголемување на производствените капацитети. Најновата инвестиција во износ ...
сите 4 | | | веќе видена

Здружението на граѓани „ЛЕГИС“ и Првата детска амбасада во светот Меѓаши од денеска ја спроведува Неделата на солидарност со децата бегалци од Сирија, во рамки ...
сите 2 | | | веќе видена

next