Експертите оценуваат дека „војната“ што ВМРО-ДПМНЕ ја објави против НВО-та кои се финансираат од Сорос значи бегање на оваа партија од фактичната состојба во ...
сите 8 | | | прочитана: 469 | веќе видена

Нашиот напаѓач Иван Тричковски продолжува да „тресе" во кипарскиот шампионат. НА денешниот дуел на нетовиот АЕК Ларнака му донесе бод од гостувањето кај Арис ...
сите 8 | | | веќе видена

Пред неколку дена во медиумите одекна бомбастична вест за наводната врска помеѓу водителката на квизот „Се или нешто“, Лила Филиповска и братот на нашиот ...
сите 20 | | | прочитана: 5768 | веќе видена

Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху најави дека во неделата навечер по локално време ќе разговара со американскиот претседател Доналд Трамп чие преземање на ...
| | веќе видена

Биографијата на славниот боксер „Нераскажана вистина“ во себе содржи неколку контроверзии од животот на животот на Мајк Тајсон. Тој објаснува дека додека бил ...
сите 8 | | | прочитана: 2726 | веќе видена

За цело време додека ечи музиката, соработниците на Трамп, за да му покажат дека го поддржуваат, креваат раце во воздух и паѓаат речиси во транс од ...
сите 69 | | | прочитана: 254 | веќе видена

Најголемиот европски потенцијал ги искушува западните политичари да бараат воена независност Доналд Трамп ја нарече НАТО важна, но застарена структура. Во ...
сите 7 | | | веќе видена

Десетгодишниот Барон Трамп покажа дека има балкански гени на инаугурацијата на неговиот татко, кога неговата мајка Меланија во ден момент го фати за раката за ...
сите 7 | | | прочитана: 759 | веќе видена

Американските компании и владините агенции се жртви на рекордни 1.093 пробиви во системите минатата година, што е за 40% повеќе во однос на 2015 година според ...
| | веќе видена

Продавање демократија и човекови права за скапи пари. Иделогијата на СОРОС чини многу. Активистите на оваа невладина организација се меѓу најплатените луѓе во ...
| | веќе видена

Втората зграда од старото медицинско училиште во Тетово, каде треба да учат учениците од македонска настава сеуште се реконструира. Втората зграда од старото ...
сите 2 | | | веќе видена

next