Националната управа на САД за аеронаутика и истражување на вселената НАСА открила неодамна непозната ледена планета со слична на земјината маса.Таа е ...
сите 14 | | | прочитана: 153 | веќе видена

Додека траат завршните подготивки за „борбата на векот“ помеѓу Владимир Кличко и Ентони Џошуа, пристигна уште една голема вест од светот на боксот – во рингот ...
сите 14 | | | веќе видена

49-годишната актерка, ѕ вездата од "Чувари на плажата" снимила провокативен едиторијал за еден бренд за еротска долна облека. Памела Андерсон и натаму изгледа ...
сите 25 | | | прочитана: 691 | веќе видена

Невродегенеративните болести создаваат симптоми на деменција бидејќи предизвикуваат изумирање на клетките во мозокот и ‘рбетниот мозок, а губитокот на нивната ...
сите 12 | | | прочитана: 461 | веќе видена

Во Куманово се спроведени контроли за евиденција на вакцинирани деца. Епидемиолозите од Центарот за јавно здравје во Куманово спроведоа проверка на картоните ...
сите 32 | | | прочитана: 223 | веќе видена

Жените претпримачи да ги искористат можностите за зголемување на продуктивноста, конкурентноста и квалитетот на фирмите со финансии преку тековната Програма ...
сите 30 | | | прочитана: 276 | веќе видена

Новоизбраниот српски претседател и актуелен премиер, Александар Вучиќ, апелираше до граѓаните на Македонија проблемите да ги решаваат на мирен начин, пренесува ...
сите 24 | | | веќе видена

По завршување на хуманитарниот проект „Среќно матуранти“ пејачката Кристина Арнаудова, преку своето здружение „Среќа“, се подготвува да почне со реализација на ...
сите 4 | | | веќе видена

Рита Ора, пејачката со светска кариера по потекло од Косово, на социјалните мрежи често објавува фотографии на кои е во провокативно издание, а иако овој пат ...
сите 10 | | | прочитана: 2146 | веќе видена

Едната полуфинална двојка ја сочинуваат учениците од гимназијата 7 – ми март од Тетово и нивните врсници од училиштето за физичка култура Методи Митевски Брицо ...
сите 4 | | | веќе видена

За време на конференциски повик по прогласувањето на рекордните финансиски резултати за кварталот, претставници на Samsung ги отфрлија шпекулациите дека новите ...
сите 18 | | | прочитана: 274 | веќе видена

next