Македонски железници - Транспорт денеска преку соопштение информира дека вложува максимални напори за нормално одвивање на железничниот сообраќај во услови на ...
сите 24 | | | веќе видена

Репрезентацијата на Македонија го совлада Тунис со 34:30, полувреме 13:14, на воведниот натпревар од ракометното СП во Франција. Капитенот Кирил Лазаров имаше ...
сите 126 | | | веќе видена

Турското големо Народно Собрание ги оодбри клучните амандмани на Уставот, со кои на претседателот на државата му се овозможува да владее по пат на декрети и да ...
сите 73 | | | веќе видена

Утре во Македонија ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и малку потопло во текот на денот со умерен ветер од јужен правец. Попладне на ...
сите 409 | | | прочитана: 775 | веќе видена

Во турскиот Парламент избила тепачка за време на расправа околу новите уставни овластувања на претседателот. Пратеничката Фатма Каплан од владејачката партија ...
сите 73 | | | веќе видена

Снег и студ во Македонија. Дел од земјава е во портокалова фаза поради минусните температури. Изутрината најстудено во Скопје и во Берово со минус 21 степен. ...
сите 409 | | | прочитана: 211 | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива во зимски услови, по влажни коловози наместа со остатоци од снег на коловозите. Забрана за движење на тешки товарни ...
сите 403 | | | прочитана: 848 | веќе видена

Белгиската полиција синоќа во бриселското предградие Лакен уапси две лица под сомнение дека се поврзани со терористичките напади во Париз во ноември 2015-та ...
сите 62 | | | веќе видена

next