Очекуваме непроменети позиции на Велика Британија за Македонија, му порачал шефот на македонската дипломатија Никола Попоски на Ален Данкан, британскиот ...
сите 57 | | | прочитана: 167 | веќе видена

Европскиот антиракетен штит на НАТО беше изграден како заштита од Иран, но ситуацијата се смени со руската интервенција во Украина. Додека сојузниците од ...
| | веќе видена

Претседателот Ѓорге Иванов денеска ќе го прими сер Алан Данкан, државен министер за Европа и Америка на Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна ...
сите 127 | | | прочитана: 1334 | веќе видена

За еден месец во Москва ќе биде отворен Македонскиот изложбено-трговски дом, кој ќе функционира во рамките на „Фуд сити“, своевиден трговски град на површина ...
сите 22 | | | веќе видена

„Сегашноста и иднината на Македонија ја гледаме преку сочувување на унитарниот карактер на државата, а за сето ова ни е потребно меѓусебно помирување и ...
сите 38 | | | веќе видена

Претставници на американската фондација „Херитиџ“ му го предадоа годишниот извештај за економските слободи на премиерот Димитриев. Во овој извештај, Македонија ...
сите 41 | | | веќе видена

next