Поради снежната бура „Стела“, властите во Њујорк, Пенсилванија, Вирџинија и Њу Џерси прогласија вонредна состојба. Во Њу Хемшир загина 16-годишно девојче ...
сите 2 | | | веќе видена

Според анкетата на весникот „Тајмс“, мнозинството Шкоти се против независноста од Велика Британија. Премиерката Никола Старџен ќе бара од Парламентот дозвола ...
сите 112 | | | веќе видена

Во писмото до Тилерсон потпишано од шестмина сенатори се наведува дека администрацијата на Обама се мешала во изборите во Европа, Латинска Америка и Африка. ...
сите 96 | | | веќе видена

На парламентарните избори во Холандија учествуваат 28 партии, односно 1.114 кандидати кои ќе се борат за 150 пратенички места. Право на глас имаат 12,9 милиони ...
сите 86 | | | веќе видена

Вчеравечер се одржа средба на лидерите на СДСМ и на ДУИ, Зоран Заев и Али Ахмети, во седиштето на СДСМ. Главна тема на разговорот било изнаоѓањето начини за ...
сите 353 | | | прочитана: 1072 | веќе видена

За две години најголем дел од Македонија ќе биде приклучен на гасовод, најави директорот на Македонските енергетски ресурси при денешниот увид на градежните ...
сите 72 | | | веќе видена

Адвокатската комора на Македонија ги отфрла тврдењата на нотари и работодавачи дека адвокатската награда го отежнува работењето на стопанските субјекти. Од ...
сите 30 | | | веќе видена

next