Воведување на Албанскиот како втор официјален јазик и менување на државните симболи се дел од условите од Тиранската платформа прифатена од лидерот на СДСМ ...
сите 82 | | | веќе видена

Првата истрага „Табла“ е за злоупотреба на службена положба на директор на основно училиште од Зајас. Според СЈО, без постапка за јавна набавка ѝ овозможил на ...
сите 162 | | | прочитана: 154 | веќе видена

Претседателот на Комисијата за прашања на изборите и именувањата ќе биде од ВМРО-ДПМНЕ, е договорено на денешната координација во Собранието. Официјално, кој ...
сите 493 | | | веќе видена

65,5 насто од испитаниците според анкетата на Институтот за политички истражувања сметаат дека со одржување на изборите на 11-ти декември не се надмина ...
сите 43 | | | веќе видена

По вчерашниот терористички напад, голем број земји изразија сочувство и солидарност во овие тешки моменти за Британците. Германската канцеларка Ангела Меркел ...
сите 66 | | | прочитана: 224 | веќе видена

Скотланд Јард уапси неколкумина во серијата рации низ повеќе градови по нападот во Лондон во кој загинаа четири лица, а 40-тина беа повредени. Полицијата го ...
сите 263 | | | прочитана: 1142 | веќе видена

Русија повторно се огласи за ситуацијата во земјава. „Спутник“ пренесува дека министерот за надворешни работи, Сергеј Лавров, изјавил оти Москва се надева дека ...
сите 29 | | | веќе видена

next