Четири годишно дете од село Морани се бори за живот во Градската општа болница. Околу 13 часот со автомобил било прегазено од 62- годишник. Сообраќајната ...
сите 17 | | | веќе видена

Референдумот со кој се зголемија ингеренциите на претседателот Ердоган се логичен одговор на долгогодишнта недефинираност на Европа кон барањето на Турција за ...
сите 199 | | | веќе видена

На улиците се враќа иницијативата „За заедничка Македонија“. Продолжуваат протестите кои траат 51 ден. Се маршира во Скопје и во повеќе други градови. Од оваа ...
сите 301 | | | веќе видена

Без никакви услови за нормален живот, без вода и канализација, мувлосани ѕидови, празни соби. За еден ден изгувивме сѐ што имавме и немам каде да се вратам- ...
сите 30 | | | веќе видена

Пред полната сала на рускиот театар „Вера Комисаржевскаја“ во Санкт Петербург, македонските актери и музичари од ансамблот на Битолскиот Народен театар заедно ...
сите 37 | | | веќе видена

Според Си-Ен-Би-Ес, компанијата „Епл“ со години во тајност развивала нова технологија за мерење на шеќерот во крвта на неинвазивен начин. Тим од биомедицински ...
сите 3 | | | веќе видена

Сообраќајна несреќа меѓу локомотива и автомобил, вчера попладне се случила на железничката пруга Гостивар- Тетово, на влезот во Гостивар. Со телесни повреди се ...
сите 37 | | | веќе видена

next