Либертас

Премиерот на Република Македонија, Зоран Заев, испрати честитка за инаугурацијата на новиот претседател на Република Србија, Александар Вучиќ. – Во име на ...
сите 180 | | | веќе видена

Владата ќе направи се што е неопходно за навреме да ги отстрани сите евидентирани забелешки од УЕФА и финалето на Европскиот суперкуп во фудбал да се одржи во ...
сите 100 | | | веќе видена

Погледнете ја „Фантомка“, – првото издание на новата анимирана серија “Плоштад Македонија”: Секоја недела “Плоштад Македонија” ќе се обиде да ви понуди ...
сите 2 | | | веќе видена

Во Министерството за труд и социјала се делеле високи хонорари на вработени кои парите ги добивале паралелно со платите. Станува збор за вработени раководители ...
сите 75 | | | веќе видена

Случајно, или намерно, фирмата „Атриум“ од Вевчани, во сопственост на братот на пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Крсто Мукоски, склучила договор за варосување на ...
сите 100 | | | веќе видена

Поглаварот на Исламската верска заедница во Македонија Сулејман ефенди Реџепи по повод Рамазан Бајрам упати порака до верниците од муслиманска вероисповед. – О ...
сите 159 | | | веќе видена

Под наслов „Хистеријата продолжува“, сопственикот и уредник на бугарската новинска агенција Фокус пишува за тоа како дел од македонските медиуми известуваа за ...
сите 19 | | | веќе видена

Вчера во 18.30 часот во Прилеп, на крстосницата од ул. „Вера Циривири“ и ул. „Борка Медарот“ се случила сообраќајна незгода во која патничко возило „Голф“ со ...
сите 75 | | | веќе видена

Синоќа околу 22.30 часот на регионалниот пат с.Горно Алгарци – с.Добромири, битолско, се случила сообраќајна незгода во која Р.М. (43) од с.Горно Агларци, ...
сите 99 | | | веќе видена

Висок претставник на британската полиција предупреди дека поради намалено финансирање и ресурси, полицијата ќе биде соочена со „вистински предизвици“ доколку ...
сите 38 | | | веќе видена

„Малиганска“ Саботажа , емитувана на 23 јуни 2017 година (петок) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“. автор: Среќко Поповски монтажа: Коста А.
сите 2 | | | веќе видена

next