Либертас

Грција денеска е речиси целосно блокирана поради 24-часовниот генерален штрајк што го организираат синдикатите во знак на протест поради новите мерки за ...
сите 90 | | | веќе видена

Австрискиот Парламент доцна синоќа усвои закон со кој се забранува носење во јавноста на облека која целосно го покрива лицето, како што се бурките. Одредбата ...
сите 16 | | | веќе видена

САД и Турција се соочуваат со заеднички закани, по средбата со турскиот колега Реџеп Тајип Ердоган, изјави американскиот претседател Доналд Трамп, мислејќи на ...
сите 43 | | | веќе видена

Пратеникот од редовите на Социјалдемократите во Бундестагот Бурхард Лишка во изјава за агенцијата АП вели дека во Берлин постои сериозна загриженост поради ...
сите 243 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, во интервју за регионалната телевизија „Н1“ изјави дека е непријатен начинот на кој Србија ги коментира случувањата во Македонија, ...
сите 72 | | | веќе видена

Уште пред да почнат да ловат криминалци самите го прекршиле законот. Над 30 кандидати за македонски обвинители конкурирале на Академијата за судии и јавни ...
сите 7 | | | прочитана: 416 | веќе видена

Веднаш по одлуката на Врховен суд за укинување на мерката притвор, Сеат Кочан бил хоспитализиран на Клиниката за Кардиологија во Скопје. Според информациите, ...
сите 281 | | | прочитана: 903 | веќе видена

Делови од централниот регион на Гевгелија, утре три часа ќе останат без струја поради модернизација на дистрибутивната мрежа, соопштија денеска од контролниот ...
сите 75 | | | веќе видена

next