Либертас

И покрај присуството на осум јавни обвинители од регионот и првиот човек на Советот на јавни обвнители Петар Аневски, на Меѓународната конференција „Следење на ...
сите 67 | | | веќе видена

-Декларацијата на албанските партии е напишана во Скопје. Точките во декларацијата во ниеден начин не предвидуваат федерализација, кантонизација и ...
сите 21 | | | веќе видена

Дебатите треба да се базираат врз почитување на факти и соговорник. Ако фактите се почитуваат ќе видите дека во бошњачките општини, СДСМ има многу повеќе ...
сите 46 | | | веќе видена

Париските градски власти донесоа одлука Ајфеловата кула да добие заштитна облога од блиндирано стакло на две нејзини страни, заради опасноста од идни ...
сите 15 | | | веќе видена

Германската Национална агенција за ревизија ја обвинува Сојузната Агенција за вработување за злоупотреба на десетици милиони евра наменети за образование и ...
сите 13 | | | веќе видена

Истапувањето на Велика Британија од Европската Унија ќе има значителнно негативно влијание врз германските компании, кои на долг рок ќе ги намалат своите ...
сите 23 | | | веќе видена

Британскиот премиер Тереза Меј и шкотскиот прв министер Никола Старџен, не успеаја да ги надминат големите разлики околу Брегзит и раздружувањето на Британија ...
сите 33 | | | веќе видена

Министерството за одбрана на Русија оцени денеска дека глобалното распоредување на противракетниот систем на САД претставува закана по светската безбедност, со ...
сите 22 | | | веќе видена

-Нека знае цела јавност, во преговорите со ВМРО не беше проблем Законот за јазикот, ниту Претседателот на Собранието. Се согласивте и за јазикот и за Талат ...
сите 110 | | | веќе видена

Со половина час доцнење, почна второто продолжение на конститутивната седница на Собранието, на која прва точка на дневен ред е изборот на претседател, членови ...
сите 300 | | | веќе видена

Претседавач со Собранието, Трајко Вељаноски, ги повика пратениците да се откажат од правото на збор за расправата да добие на динамика и поскоро да се премине ...
сите 300 | | | веќе видена

Туризмот во Грција ова лето ќе регистрира рекорден раст од над 70 отсто, пишува германскиот весник „Велт“. Весникот се повикува на германската компанија за ...
сите 29 | | | веќе видена

Истражители на Специјалното јавно обвинителство пред неколку дена ја продолжиле истрагата за сомнителното финансирање на ВМРО-ДПМНЕ, па на информативен ...
сите 51 | | | веќе видена

Неопходно е сите политички субјекти и поединци во државата да ја сфатат својата обврска да овозможат да се реализира мнозинската волја на граѓаните, кои избраа ...
сите 150 | | | веќе видена

Нелегалното следење на комуникациите доведе до голема општествена криза во Република Македонија, но ова не е прв пат системите за следење на комуникациите да ...
сите 67 | | | веќе видена

next