Либертас

Лекарската комора реагираше на Предлог законот за докторска дејност на пратеничката група на ВМРО ДПМНЕ, појаснувајќи дека тие нема да бидат цел на злоупотреба ...
сите 77 | | | веќе видена

Расказот „Смислата“ на современиот македонски прозаист Томислав Османли деновиве го објави списанието „Sent“ во Нови Пазар. Станува збор за реномирано печатено ...
сите 12 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, во интервју за Нова изјави дека џипот што го најде ТВ 24 запуштен неколку години во ливада во Горно ...
сите 2 | | | веќе видена

Еврокомесарот за проширување и добрососедска политика, Јоханес Хан денеска доаѓа во посета на Скопје, каде ќе присуствува на седница на Владата, посветена на ...
сите 218 | | | веќе видена

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Попладне на повеќе места ќе има услови за појава на нестабилност со пороен дожд и грмежи, а не е ...
сите 346 | | | веќе видена

Бугарскиот претседател Румен Радев изрази поддршка за пристапувањето на земјите од Западен Балкан во ЕУ доколку тие ги исполнуваат условите за членство, и ...
сите 31 | | | веќе видена

Обамакер е мртов, порача американскиот претседател Доналд Трамп, оценувајќи дека Американците заслужуваат подобро. Трамп, на својот претседателски налог на ...
сите 92 | | | веќе видена

Девет лица загинаа, а 28 се водат за исчезнати, откако туристички брод со околу 170 патници потона во близина на колумбискиот град Меделин, соопштија локалните ...
сите 49 | | | веќе видена

Владејачката Социјалистичка партија на Албанија, на актуелниот премиер Еди Рама, е победник на парламентарните избори, покажуваат излезните анкети, според кои, ...
сите 106 | | | веќе видена

Направени се само почетните чекори, но потешките допрва следуваат. Вака коментираат претставници од невладиниот сектор вклучени во изготвувањето на Акцискиот ...
сите 82 | | | веќе видена

Турската полиција денеска го разби обидот на геј акивистите да одржат Парада на гордоста во Истанбул, и покрај експлицитната забрана на властите. На околу 40 ...
сите 22 | | | веќе видена

next