Либертас

Од изутринава е забележано ново загадување на Оризарска и Кочанска Река кај село Грдовци. Оризарска Река сега е со зелена боја и од неа се шири тежок ...
сите 12 | | | веќе видена

Изјава за медиуми, Зоран Заев, претседател на СДСМ и мандатар за состав на новата Влада Скопје, 17.05.2017 Почитувани граѓани, Мандатот го добив. Согласно ...
сите 364 | | | веќе видена

Миленко Неделковски кој често во својата емисија го канеше претседателот Ѓорге Иванов, денеска, по доделувањето на мандатот на Заев, го прогласи за предавник и ...
сите 9 | | | веќе видена

„Ја поздравуваме одлуката на претседателот Иванов да му го даде мандатот за формирање влада на господинот Заев како важен чекор во процесот на формирање на ...
сите 147 | | | веќе видена

Оперскиот пејач Игор Дурловски си поднесе оставка од местото директор на МОБ и од позицијата професор на Факултетот за музичка уметност. – Жалам што сите овие ...
сите 35 | | | веќе видена

Од видеото на Макфакс проследете ја во живо изјавата на новиот мандатар за состав на влада, Зоран Заев, од пред претседателската вила на Водно, која ќе ја даде ...
сите 430 | | | веќе видена

next