Либертас

Децата со церебрална парализа од Дневниот центар, до изградбата на новото основно училиште „Капиштец“ ќе бидат сместени во објектот на урбаната заедница „Славе ...
сите 23 | | | веќе видена

„Македонија мора да оди напред и парламентарното мнозинство ги презема сите потребни чекори за тоа“, стои во соопштението на СДСМ. „Реафирмацијата на ...
сите 45 | | | веќе видена

Трисет цивили се убиени вчера при напад на антиџихадистичката коалиција, предводена од САД, врз сирискиот град Абу Камал, во близина со ирачката граница, кој е ...
сите 40 | | | веќе видена

Советот за безбедност на ОН синоќа остро го осуди последното ракетно тестирање на Северна Кореја. Во декарацијата, што беше усвоена едногласно и со поддршка на ...
сите 117 | | | веќе видена

Италијанскиот организиран криминал се вгнездил во еден од најголемите прифатни центри за мигранти во Европа, каде припадниците на мафијата присвојувале државни ...
сите 4 | | | веќе видена

Британските лабуристи предлагаат воведување специјален данок на финансиски трансакции, популарно наречен „Робин Худ данок“, што би се однесувал за финансиските ...
сите 8 | | | веќе видена

Во текот на летната сезона во централното подрачје на Охрид ќе биде забранет влезот на туристичките автобуси, било договорено на денешната средба на СВР Охрид, ...
сите 6 | | | веќе видена

„Стригер” Саботажа, емитувана на 15 мај 2017 година (понеделник) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“. автор: Среќко Поповски монтажа: Коста А.
сите 2 | | | веќе видена

next