Либертас

Прес конференција на Горан Милески, претседател на ЛДП: Што ли уште треба да се случи за градоначалникот на Битола, Владимир Талески, да си поднесе оставка од ...
сите 17 | | | веќе видена

Погледнете го новото „креирано видео“ на Фејсбук страницата „Странски служби’: Па добро, кој е овој човек!? Би можеле да се потпишеме под секој негов збор! ...
сите 21 | | | веќе видена

Средбата на рускиот претседател Владимир Путин со лидерот на француската крајно-десничарска партија Национален Фронт, Марин Ле Пен претставува потврда на ...
сите 27 | | | веќе видена

Лондонските весници укажуваат на „безбедносен пропуст“ во случајот на убиството на полицаецот Кит Палмер, кој беше избоден со нож од терористот Халид Масуд, на ...
сите 27 | | | веќе видена

Врховниот суд до новата влада ќе поднесе пакет барања за измени на дел од законите кои се однесуваат на судството, рекол денеска новиот претседател на ...
сите 16 | | | веќе видена

Специјалното јавно обвинителство (СЈО) во континуитет укажува на потребата од носење на Закон за заштита на укажувачите (whistleblowers), затоа што СЈО не може ...
сите 5 | | | веќе видена

Поради сообраќајна несреќа, затворен е за сообраќај магистралниот пат А2 Куманово – Крива Паланка, кај кривопаланечкото село Псача. Според податоците од ...
сите 51 | | | веќе видена

Мониторингот на телевизиските вести спроведен од септември 2016 до февруари 2017 година покажа дека во медиумскиот простор постојат четири комерцијални ...
сите 13 | | | веќе видена

Погледнете го новото „креирано видео“ на Фејсбук страницата Странски служби: Наградно прашање: Колку милиони евра кеширале ако затаиле над 100 илјади евра ...
сите 54 | | | веќе видена

По внатрешните анализи, но и по консултациите со другите политички партии, беше одлучено кандидатот на ДУИ, но и на парламентарното мнозинство претседател на ...
сите 199 | | | веќе видена

„За брзо време ќе има ревизија на објавените податоци од страна на Министерството за финансии и од страна на Државниот завод за статистика за сите економски ...
сите 65 | | | веќе видена

Граѓаните кои живеат во горниот дел на Тетово, втор ден се соочуваат со целодневни рестрикции во водоснабдувањето. Во останатиот дел на градот вода има по ...
сите 19 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, претпладнето се сретна со амбасадорката на Босна и Херцеговина, Лепа Бабиќ. На состанокот се разговараше за потребата од што ...
сите 28 | | | веќе видена

Уставниот суд на наредната седница закажана за в среда, 29 март, ќе ја разгледува иницијативата за уставноста и законитоста на контроверзниот член 175 од ...
сите 67 | | | веќе видена

next