Либертас

Со случајно активирање програма за гаснење малициозен софтвер, 22-годишен компјутерски техничар од Велика Британија успеа да запре хакерски напади врз установи ...
сите 124 | | | веќе видена

„СДС во страв од соочување со граѓаните се обидува да го пролонгира рокот за одржување на локалните избори“, стои во соопштението на ВМРО-ДПМНЕ. „СДС треба да ...
сите 553 | | | веќе видена

„Порачуваме дека е неопходно Ѓорге Иванов веднаш да го даде мандатот со што ќе овозможи претседателот Зоран Заев брзо да ја формира новата Влада и потоа ...
сите 566 | | | веќе видена

Регионалниот центар за управување со кризи Скопје соопшти дека во понеделник и вторник можен е мал прекин на водоснабдувањето во населбата Гази Баба. Како што ...
сите 22 | | | веќе видена

Француската полиција соопшти дека регистрирала над 75.000 жртви во кибер нападот во десетици држави во светот, јавија француски медиуми. Полицијата додава дека ...
сите 31 | | | веќе видена

Скандалозната одлука за укинување на притворот на Сеад Кочан била донесена со надгласување во надлежниот совет на Врховниот суд, дознава Либертас. „За“ ...
сите 383 | | | веќе видена

Основниот суд Скопје 1 ја добил одлуката на Врховниот суд со кој се прифаќа БЗЗ-то поднесено од Јавното обвинителство со кое раководи Марко Зврлевски и се ...
сите 383 | | | веќе видена

По веста за укинувањето на притворот на Сеад Кочан од страна на Врховниот суд, а по барање на обинителството на Марко Зврлевски, од СЈО најавија реакција за ...
сите 385 | | | веќе видена

Адвокатот Сузана Јошевска-Анастасовска оценува дека доколку сите судии бидат ставени на преиспитување на своите одлуки тогаш не може да се каже дека тоа е ...
сите 120 | | | веќе видена

next