Либертас

Поранешниот британски заменик премиер, сега член на Горниот дом на Парламентот, лорд Хеселтајн, предупреди дека излегувањето на Британија од ЕУ ќе и овозможи ...
сите 21 | | | веќе видена

И покрај тоа што во Охрид секојдневно се одржуваат протести на ученици, Државниот просветен инспекторат соопшти дека во средното училиште „Свети Климент“ ...
сите 20 | | | веќе видена

Новинари, кои работат во неколку италијански медиуми најавија дека ќе штрајкуваат денеска против планот на Владата да им дозволи на странски медуми, заедно со ...
сите 102 | | | веќе видена

Соопштение на СДСМ: Сите политички партии и институции мора да им отворат пат на демократските процеси во Македонија, бидејки тоа е избор на граѓаните. ...
сите 150 | | | веќе видена

„Најостро демантира ме дека претседателот Никола Груевски дал изјава каква што Иво Вајгл пренесува преку медиумите. Со ваквите малициозни дезинформации, ...
сите 419 | | | веќе видена

Републиканските лидери во Претставничкиот дом на американскиот Конгрес го повлекоа својот предлог закон за здравствена нега, за кој вчера требаше да се гласа. ...
сите 139 | | | веќе видена

„Евазиона” Саботажа, емитувана на 24 март 2017 година (петок) на ТВ Алсат-М во емисијата „360 степени“. автор: Среќко Поповски монтажа: Коста А.
сите 2 | | | веќе видена

Во случај на сомневање за даночно затајување, Управата за јавни приходи соработува со сите надлежни институци, но податоците за обврзници – се даночна тајна – ...
сите 69 | | | веќе видена

Ситуацијата во Македонија е многу сериозна, но сè уште не е крајно алармантна, рекол Иво Вајгл, член на Европскиот парламент, кој пред неколку дена беше ...
сите 419 | | | веќе видена

„Спортскиот центар Борис Трајковски“ во Скопје, од основањето во 2006 година до денес работи со загуби. Оваа фирма која е сто проценти во државна сопственост, ...
сите 6 | | | веќе видена

Интегрален текст од прес конференција на Крсте Јовановски од ВМРО-ДПМНЕ: Почитувани, Тиранската Платформа е против уставна и нејзиното прифаќање ја втурнува ...
сите 233 | | | прочитана: 241 | веќе видена

Сообраќајот на патниот правец А3 Прилеп – Битола – Ресен преку обиколница Битола е во прекин поради свлечиште кое е расчистено. Како што соопшти Автомото ...
сите 170 | | | веќе видена

Реномираниот весник Фајненшл Тајмс објави текст за актуелните случувања во Македонија. Насловот е „ЕУ до македонските лидери – или попуштете или ќе следуваат ...
сите 94 | | | веќе видена

next