Либертас

Времето претпладне ќе биде сончево со мала до умерена облачност, а попладне облачноста ќе се зголеми и ќе има повремен дожд, особено на запад, каде што е можна ...
сите 307 | | | веќе видена

„Блокадата на државата мора итно да запре! Несериознота на раководството на ВМРО-ДПМНЕ и на Ѓорге Иванов ја оставија Македонија 5 месеци без Влада, а од ...
сите 301 | | | веќе видена

Демохристијаните на германската канцеларка Ангела Меркел победија на вчерашните регионални избори во сојузната покраина Северна Рајна – Вестфалија, јави ДПА. ...
сите 78 | | | веќе видена

Мандатот на градоначалниците и на советниците во локалните самоуправи истекува денеска. Поради тоа претседателот на Собранието на Република Македонија Талат ...
сите 272 | | | веќе видена

Во дебата на „ 360 Степени “, Абдулкадар Мемеди, директор на Институтот за геостратешки истражувања и надворешна политика зборуваше за можноста од забрзана ...
сите 16 | | | веќе видена

Претседателот на Собранието, Талат Џафери утре на координација ќе ги собере претставниците на политичките партии во Собранието, на која треба да се реши кога ...
сите 526 | | | прочитана: 505 | веќе видена

Во дебата на „ 360 Степени “, Фатмир Бесими, поранешен вицепремиер за евроинтеграции зборуваше за можноста од забрзана интеграција на Македонија во НАТО и ЕУ. ...
сите 59 | | | веќе видена

next