Либертас

По четири децении во етерот – култната „Хихириху“ заминува во историјата. Најавната шпица на емисијата остави траен белег за бројни генерации . Во студиото на ...
сите 12 | | | веќе видена

За едни, единствена надеж за правна држава – за други, продолжена рака на опозицијата… Секоја прес-конференција на Специјалното јавно обвинителство делува како ...
сите 3 | | | веќе видена

Во дебата за „360 Степени“, адвокатката и советник во СЈО, Сузана Јошевска-Анастасовска зборуваше за проблемите со кои се соочува СЈО при водењето финансиски ...
сите 72 | | | веќе видена

Во дебата за „360 Степени“, новинарката Гордана Дувњак зборуваше за новоотворените случаи на СЈО, „Тотал“ и „Тифани“, во кои се опфатени новинари. – Фокусот е ...
сите 8 | | | веќе видена

Партиите на Албанците на погрешен начин ја потпишаа и на погрешен начин ја презентираа платформата, а со тоа им даде алиби на претседателот Ѓорѓе Иванов и на ...
сите 79 | | | веќе видена

Погледнете ја „360 Степени“ емитувана на 24.03.2017 на ТВ Алсат-М. Во неа за новите случаи на СЈО и за работата на обвинителството и истрагите кои ги води, ...
сите 54 | | | веќе видена

„На кредиблни избори, признаени од домашната и меѓународната јавност, мнозинството граѓани на Македонија избраа промени“, стои во соопштението на СДСМ. ...
сите 164 | | | веќе видена

Специјалниот претставник на ОН за Сирија Стафан де Мистура денеска упати итен алеп до Русија, Иран и Турција, со барање повторно да се воспостави примирје во ...
сите 35 | | | веќе видена

Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави денеска дека Турција може да одржи втор реферeндум во врска со прашањето дали да ги продолжи преговорите за влез ...
сите 74 | | | веќе видена

Најстарата, единствена и уникатна сатирична емисија, своевиден бренд на Македонското радио, „Хихирику“ која над 40 години е најслушана и ги засмејува граѓаните ...
сите 10 | | | веќе видена

Запрепастувачки е да се гледа колку добро и колку лошо може да се крие во човековата свест – добро, за да помага на било кое живо суштество и лошо, толку ...
сите 13 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во денешното интервју за хрватскиот весник Вечерњи лист вели дека Македонија ќе оди напред и ќе биде формирана новата ...
сите 164 | | | веќе видена

Зијадин Села, претседател на ДПА-ДР и Алијансата за Албанците смета дека предлогот на Груевски за малцинска влада значи директен чекор кон федерализација. ...
сите 19 | | | веќе видена

next