Либертас

Денеска Кавадарци осамна со ,,потерници’’ односно некролози од Бетиан Китев, пратеник од СДСМ. Целиот град е излепен со летоци со неговата фотографија, име и ...
сите 7 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ да престане со притисоците и со злоупотребите на ученици за учество на протести со националистичка реторика и на кои се шири говор на омраза, ...
сите 148 | | | веќе видена

Четиригодишно дете од кичевското село Бачиште во критична состојба било донесено во скопскиот Ургентен центар, вчера, откако било нападнато од кучиња. ...
сите 154 | | | веќе видена

Сопругата на претседателот Ѓорѓе Иванов Маја Иванова и честитала на сопругата на азербејџанскиот претседател Илхан Алијев, Мехрибан за нејзиното поставување за ...
сите 9 | | | веќе видена

Германското Министерство за внатрешни работи побарало од грчките власти да се расчисти целосно случајот со праката во Министерството за финансии на Германија, ...
сите 38 | | | веќе видена

он крајот на 2016 година од Италија тргнале 1.300 контејнери со отпад, кој требало да се складира или уништи во скопската депонија „Дрисла“. На сред пат, во ...
сите 8 | | | веќе видена

Американскиот државен секретар, Рекс Тилерсон, денеска ги посети американските војници во најстрого чуваната граница во светот, на демилитаризираната тампон ...
сите 166 | | | веќе видена

Социјалдемократскиот сојуз на Македонија денеска во 10.30 часот ќе поднесе во Собранието на Република Македонија иницијатива за продолжување на конститутивната ...
сите 434 | | | веќе видена

Продолжува кршењето на работничките права и нечовечкиот однос кон вработените во ВЕИБО ГРУП Крива Паланка. „Од виртуелните инвестиции на Никола Груевски и ...
сите 4 | | | веќе видена

next