Либертас

Во тек е нов огромен хакерски напад, што може да зафати стотици илјади компјутери низ светот, пренесоа француските медиуми, повикувајќи се на експерти по кибер ...
сите 26 | | | веќе видена

Новата влада ќе работи на унапредување на состојбата со правата на ЛГБТИ-лицата во Македонија, изјави дека потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски, на ...
сите 13 | | | веќе видена

Поради дефект на водоводна цевка утре од 8 часот без вода ќе биде објектот на Народна банка, а корисниците од населбата „Пролет“ ќе имаат намален доток на ...
сите 101 | | | веќе видена

„Граѓаните на Р.Македонија набргу ќе ја добијат новата реформска Влада којашто детално ќе ги преиспита сите задолжувања коишто беа направени на крајно ...
сите 30 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи на Србија, Ивица Дачиќ, го обвини мандатарот за составување на новата влада на Македонија, Зоран Заев, дека со своите изјави ги ...
сите 364 | | | веќе видена

„Не организираме официјална прослава. Нема потреба од триумфализам. Македонија е во тешка состојба и ја чека сериозна работа од наша страна за да ја оправиме ...
сите 24 | | | веќе видена

Амбасадата на Франција во Македонија преку соопштение ја поздрави одлуката на претседателот Ѓорге Иванов да го додели мандатот за формирање нова влада на ...
сите 147 | | | веќе видена

„Искрено се надеваме дека оваа долготрајна политичка криза ќе заврши, пред сè поради граѓаните, затоа што тие тоа го заслужуваат“, одговори италијанскиот ...
сите 145 | | | веќе видена

Обединети за Македонија искажува срдечност, кон актот на доделување на мандатот од страна на Претседателот на државата, и укажува на фактот дека во овој случај ...
сите 183 | | | веќе видена

По добивањето на мандатот за состав на нова влада од страна на претседателот Иванов, лидерот на СДСМ и нов мандатар Зоран Заев, одговараше на новинарско ...
сите 364 | | | веќе видена

Како „драматична деструкција на вредностите на уставниот поредок на државата“, обвинителот на СЈО, Гаврил Бубевски, ја оцени одлуката на Врховниот суд со која ...
сите 187 | | | веќе видена

Со Резолуција, што со мнозинство гласови беше усвоена денеска на пленарнате седница на Европскиот парламент во Стразбур, европратениците побараа покренување на ...
сите 33 | | | веќе видена

next