Кристијано Роналдо е како лепак за папараците и шпанските новинари без разлика каде ќе се појави, а таков бил случајот и при неговата обична прошетка во ...
сите 40 | | | прочитана: 260 | веќе видена

Монако успеа да слави со 1:2 на гостувањето кај Генгам и да го зголеми притисокот врз ПСЖ пред денешното дерби кое го играат „светците“ со екипата на Марсеј, а ...
| | веќе видена

Пензиските шеми на Opel / Vauxhall се недофинансирани со цели 9 милијарди долари и тоа е главната пречка за затворање на купо-продажниот договор на компанијата ...
сите 2 | | | веќе видена

Тимот на Чикаго Булс со доста мака и по продолжението успеа да слави над Феникс Санс со 128-121. Најефикасен во драматичниот меч во „Јунајтед Центарот“ беше ...
сите 2 | | | веќе видена

Италијанскиот стручњак Клаудио Раниери минатата сезона беше херој на Лестер, откако успеа да направи историски резултат и ја донесе титулата на „Кинг Пауер“. ...
сите 4 | | | веќе видена

Вест Хем успеа да се избори барем за бод на денешното гостување на „Викариџ Роуд“ кај екипата на Ватфорд, но начинот на кој стигна до такво нешто стана ...
| | веќе видена

На „домашен“ терен Објавено на 25 февруари 2017 година Италијанскиот производител на суперавтомобили Maserati не можеше да одолее на возбудата на отвореното ...
| | веќе видена

Ако досега не сте знаеле која е Лиса Зимоуш, после ова видео ќе го запамтите нејзиното име. Станува збор за 17. годишната француска „фристајлерка“ кој веќе ...
| | веќе видена

Клаудио Раниери денеска ја покажа својата класа и одлучи да се врати во тренинг комплексот на Лестер за да се збогува со сите луѓе кои работата во клубот и ...
сите 5 | | | веќе видена

Кристиано Роналдо е голем вљубеник во автомобилите, па не би чудело ако одлучи да купи Бугати. Не би му бил прв. Роналдо има импресивна „ергела“ за која го ...
сите 2 | | | веќе видена

next