ЕКИПА во Гдиња, Никола Ѓуровски, Владимир Булатовиќ, Игор Паневски Младата фудбалска репрезентација на Македонија го заокружи својот настап на Европското ...
сите 9 | | | веќе видена

Го откри Рафаел Надал додека Маркос Асенсио играше за Мајорка. Бидејќи тенисерот е од таму, не сакаше ништо да препушти на случајот и веднаш го предложи на ...
сите 12 | | | веќе видена

ЕХФ ги објави најдобрите одбрани за минатата сезона 2016/2017 во женската ракометна Лига на шампионите. Македонскиот женски ракометен клуб Вардар стана за прв ...
| | веќе видена

Грцијо, еве нé, тргнуваме! Објавено на 24 јуни 2017 година Но кога ќе стигнеме, не знаеме. Според податоците на авто-мото сојузот на Македонија на Богородица ...
| | веќе видена

Вардар ја покори ракометна Европа. По Кометал Ѓорче Петров во женска конкуренција во историјата на европскиот ракомет во машка конкуренција Вардар ја запишува ...
сите 15 | | | веќе видена

27-годишниот Еванс последен пат играше во Сарбитон на 10 јуни, повлекувајќи се поради повреда на бутниот мускул пред да се повлече од турнирите во Нотингем и ...
сите 3 | | | веќе видена

Сѐ погласни се најавите дека денешниот фудбал станува здодевен, што ги тера луѓето што се грижат за задржување на популарноста на најважната споредна работа во ...
сите 11 | | | веќе видена

next