"Ни кажаа дека Луис го чека долг, здрав и среќен живот - но тој почина една година по дијагнозата", ја започнала својата приказна 25-годишната Лиза. Несвесна ...
сите 6 | | | прочитана: 4682 | веќе видена

Овој човек од Шкотска имал страшна инфекција на неговиот прст. Утрото кога се разбудил место да се обрати на лекар, решил работата да ја преземе во свои раце. ...
сите 2 | | | прочитана: 3023 | веќе видена

Сашко Коцев на манифестација „Златна Бубамара“ во 2012 година со посебна програма пред македонската јавност ја запроси својата долгогодишна девојка Смиљана ...
сите 50 | | | прочитана: 2664 | веќе видена

За свадбата на Цеца и Аркан зборуваше целиот Балкан.Дури медиумски куќи како CNN и BBC беа во Србија да ја снимат како што викаат свадбата на векот.Денес, 20 ...
сите 8 | | | прочитана: 2384 | веќе видена

Шабан Шаулиќ наскоро ќе мора повторно на операција, но овојпат поради проблеми со рамената.Фолк пејачот и член на жирито на „Ѕвездите на Пинк“, веќе со месеци ...
сите 7 | | | прочитана: 1697 | веќе видена

Тој ден, откако го однесов синот во градинка, мајка на негово другарче ме повика на кафе кај неа дома и во таа прилика ме запозна со нејзинаа сестра која беше ...
сите 3 | | | прочитана: 1529 | веќе видена

На нивните приватни профили на социјалните мрежи редовно ги честат обожавателите со нови фотографии од своето секојдневие, а на повеќето се со своите најголеми ...
сите 8 | | | прочитана: 1143 | веќе видена

Може ли да го засмислите светот без смартфони? Тоа очигледно може да го замисли Ериксон од каде предвидуваат дека ерата на паметните телефони може да биде ...
сите 16 | | | прочитана: 1105 | веќе видена

Социјалните мрежи ги разбранува една фотографија од девојка од Бањалука која е фотографирана на балкон како чисти пајажина. Но тоа што предизвика многу ...
сите 6 | | | прочитана: 1074 | веќе видена

Свети Јован Златоуст вели: „Кога ќе слушнете за постот не плашете се од него како од страшен војвода: тој не е страшен за нас, туку за лошите духови.Ако те ...
сите 7 | | | прочитана: 989 | веќе видена

Дека децата на Анабела Атијас и Гаџија Џогани имаат одличен и близок однос докажува и пораката која Луна Џогани на својот очув Андреја Атијас ја напиша на ...
сите 2 | | | прочитана: 726 | веќе видена

Прочитајте што ви носат ѕвездите на полето на љубовта во третиот месец од годината. Овен Март е месец на љубовта за вас. Ќе имате прилика да ги остварите сите ...
сите 16 | | | прочитана: 575 | веќе видена

Во програма во живо, колегата, потполно ја избламирал. Популарната португалска водителка Ванеса Оливеира е понижена во програма во живо откако колегата пред ...
сите 3 | | | прочитана: 531 | веќе видена

Катарина Живковиќ зборуваше дека сака да ја најде љубова на својот живот, но сега го промени својот изглед. Пејачката својот изглед го доведе до совршенство и ...
сите 8 | | | прочитана: 485 | веќе видена

Од сите хороскопски знаци, Раковите најмногу тежнеат кон сигурна врска полна со љубов во која нема место за прељуба. Ракот никогаш не е во потполност среќен ...
сите 9 | | | прочитана: 454 | веќе видена

Семејството Исмаили од Тетово, во својата викендичка во подножјето на Шар Планина има несекојдневни миленичиња - волци. Иако се сметаат за крволочни, Алек, ...
сите 3 | | | прочитана: 425 | веќе видена

До оваа ситуација во нивната врска дошло по една голема кавга, кога Беатрис му соопштила на Адам дека ќе го напушти бидејќи едноставно не може да им одолее на ...
сите 3 | | | прочитана: 406 | веќе видена

Таа на почетокот многу се збунила се додека пријателката не и рекла да се сврти. А кога се свртила, имала што да види. – Умрев од смеење, изјави таа, додавајќи ...
сите 8 | | | прочитана: 390 | веќе видена

next