На самиот ден на празникот Водици, кога се спремаше церемонијата за фрлање на крстот во водите на реката Луда Мара во Кавадарци, се случи скандал. Имено, ...
сите 504 | | | прочитана: 13599 | веќе видена

Наместо да го гони криминалот, Специјалното јавно обвинителство одлучи да се стави во негова одбрана – изјаво Влатко Ѓорчев од ВМРО-ДПМНЕ - вели дека СЈО ...
сите 266 | | | прочитана: 13450 | веќе видена

До крајот на денот утре времето ќе биде стабилно кон исток со сончеви периоди, а облачноста ќе се зголемува. Претпладне понекаде во котлините ќе има услови за ...
сите 240 | | | прочитана: 12968 | веќе видена

Во новиот број на Фокус: СОН ЗА ЕКСТРАДИЦИЈА Пастирот може да го прогласи Сорос за главен душман на Македонија, а Трамп мора да стори напор да го испорача. ...
сите 50 | | | прочитана: 3599 | веќе видена

На листата на најбогати личности на планетата која ја подготвува магазинот Форбс се најде и еден Србин кој тежи неверојатни 5 милијарди долари и е меѓу ретките ...
сите 11 | | | прочитана: 1680 | веќе видена

Сефер Цановски од ФОН Универзитетот даде своја оценка за одлуката на Турција повеќе да не ги признава дипломите од македонските високобразовни институции што е ...
сите 31 | | | прочитана: 1336 | веќе видена

Груевски ги омекнува гласачите на ДУИ, Ахмети се консултира. Лидерот на најголемата партија од албанскиот блок преку индивидуални средби и консултации крои ...
сите 91 | | | прочитана: 957 | веќе видена

Од први февруари сегашните електронски билетите од 150 денари со пет гратис возења ќе се купуваат по иста цена, но ќе имаат две возења. Оваа промена доаѓа по ...
сите 23 | | | прочитана: 713 | веќе видена

Неделата која ни претстои ќе биде пресудна дали мандатот кој Груевски го доби ќе биде искористен и со постигнување на договор со ДУИ ќе се формира влада или ...
сите 41 | | | прочитана: 656 | веќе видена

Можам да се обложам дека нема човек кој очекуваше Кејти да го гони Заев – тоа ќе беше рамно на научна фантастика! Ова, меѓу другото, го напиша денеска ...
сите 7 | | | прочитана: 567 | веќе видена

По повод инаугурацијата на Доналд Трамп за нов, 45-ти Претседател на Соединетите Американски Држави, Македонската Алијанса ја соопштува следната вест: Вчера, ...
сите 71 | | | прочитана: 497 | веќе видена

Ниту една државна институција досега не го осуди, ниту пак поведе постапка за говорот на омраза што на крајот на минатата година можеше да се слушне на ...
сите 8 | | | прочитана: 468 | веќе видена

Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов упати честитка до Доналд Трамп по повод стапувањето на должноста Претседател на Соединетите Американски ...
сите 48 | | | прочитана: 425 | веќе видена

Србија го повлече натписот БЈРМ од сметките за патарина.. Од денеска, на српската патарина се издаваат фискални на кои ќе стои релацијата Левосој – Прешево.. ...
сите 66 | | | прочитана: 407 | веќе видена

Во обид да земе изјава по фрлањето на крстот, новинарот на Сител Александар Спасовски – Сарма влезе во физичка пресметка со обезбедувањето кое не му дозволи да ...
сите 7 | | | прочитана: 398 | веќе видена

-Роби телекабел никогаш нема донирано ни банка за ВМРО-Дпмне,тука не сум запознаен за неговиот финансиски аранжман со Војо Стоjановски(не Михајловски)за кој ...
сите 11 | | | прочитана: 366 | веќе видена

next