Стратешкиот приоритет на ВМРО-ДПМНЕ секогаш бил и ќе биде евро-атлантскиот процес и членувањето на Република Македонија во Европската Унија и НАТО. ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 600 | | | прочитана: 36737 | веќе видена

Долгогодишниот шеф на кабинет на поранешниот премиер Никола Груевски, Мартин Протоѓер, од минатиот месец е вработен во ВМРО-ДПМНЕ, дознава НОВА ТВ. Од април ...
сите 170 | | | прочитана: 14102 | веќе видена

До сопственикот на ТВ Нова, Сеад Кочан, на адресата на „Трансмет“ деновиве стигнало писмо од новинар во ТВ 24 Вести во кое тој информира за притисоците кои ги ...
сите 105 | | | прочитана: 6751 | веќе видена

По завршувањето на собраниската седница на која се дебатираше за Предлог-законот за стечајните работници, вечерта на 1-ви јули 2010-та година во Собранието се ...
сите 58 | | | прочитана: 6244 | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, денеска оствари состанок во општинскиот комитет на партијата во Ресен. -На состанок во општинскиот комитет на ...
сите 56 | | | прочитана: 5258 | веќе видена

Брутално посегање по бугарскиот национален идентитет, неприфатлива изјава, провокација... се само некои од квалификациите што вчера беа искажани во бугарската ...
сите 160 | | | прочитана: 5202 | веќе видена

„Го поздравуваме ангажирањето на СЈО во откривањето и санкционирањето на огромните финансиски махинации и злосторства. Голем дел од настаните што ги обработило ...
сите 57 | | | прочитана: 4181 | веќе видена

Не планирам да се повлечам од лидерската позиција. Ние на последните избори победивме и освоивме најмногу гласови во Македонија и имам долг кон сите граѓани ...
сите 55 | | | прочитана: 3962 | веќе видена

Објектот на Македонската филхармонија, кој во неделата се отвори со првиот свечен концерт, нема да биде готов уште најмалку половина година, велат вработените. ...
сите 108 | | | прочитана: 3556 | веќе видена

Во долнореканското село Битуше во присуство на поголем број верници, Бигорската обител и сестринствата од Рајчица и Пречиста, вчера првпат се одржа литургија ...
сите 127 | | | прочитана: 3361 | веќе видена

11 полициски службеници и четворица припадници на Единицата за брзо распоредување се суспендирани поради настаните во Собранието на 27 април. 11 полициски ...
сите 17 | | | прочитана: 3180 | веќе видена

Корисниците на Македонски Телеком коишто имаа прекин на услугите во вторникот, како последица на невремето, во јуни ќе добијат бесплатни услуги и содржини како ...
сите 52 | | | прочитана: 3179 | веќе видена

Партијата на Зијадин Села, ДР-ДПА, бара да се поништи договорот за изградбата на нов клинички центар во Скопје, кој во петокот го потпиша вицепремиерот и ...
сите 108 | | | прочитана: 3021 | веќе видена

Пратеникот и лидер на Алијансата за Албанците, Зијадин Села, говорејќи за насилството во Собранието кога тој беше крваво претепан, за пратениците на ...
сите 114 | | | прочитана: 2992 | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на денешната прес-конференција обвини дека СЈО работи по нарачка на СДСМ, и отвора предмети против функционери на ...
сите 49 | | | прочитана: 2537 | веќе видена

Учеството на Беса во новата влада на СДСМ е под голем знак прашање, иако поддршката за реформските проекти ќе остане и во случај да не се постигне договор. ...
сите 55 | | | прочитана: 2335 | веќе видена

По обилните врнежи на дожд кои вчера го зафатија Скопје и околината, дојде до помали поплави во општините Бутел, Карпош и Ѓорче Петров, каде мораше да ...
сите 20 | | | прочитана: 1215 | веќе видена

Дел од медиумите, особено оној медиум кој го нарекуваат телевизија на Заеви во последните денови не зборуваат за проектите што ги правиме, туку го отвораат ...
сите 72 | | | прочитана: 1093 | веќе видена

next