Владимир Марјановиќ, свекор на убиената пејачка Јелена Марјановиќ, ненамерно откри во кого полицијата се сомнева за бруталното убиство кое се случи во Борча, ...
сите 19 | | | прочитана: 10612 | веќе видена

Амбасадата на Германија во Приштина соопшти денеска дека е разочарана од иницијативата на косовскиот претседател Хашим Тачи за Безбедносните сили на Косово да ...
сите 68 | | | прочитана: 508 | веќе видена

Сопственикот на српската телевизија „Хепи“, Преград Ранковиќ Пецоние е ранет синоќа во инцидент што се случил во хотелот „Прага“ во Белград. Напаѓачот испукал ...
сите 38 | | | прочитана: 429 | веќе видена

Претставниците на косовската влада ја потврдиле одлучноста на Приштина да го спроведе договорот за воспоставување на Заедницата на српски општини, пишува во ...
сите 33 | | | прочитана: 354 | веќе видена

Претседателскиот кандидат на изборите во Србија, Лука Максимовиќ, попознат како Љубиша Прелетачевиќ Бели преку социјалните мрежи објави дека „се простил од ...
сите 14 | | | прочитана: 272 | веќе видена

Потпретседателот на Европската комисија, Франс Тимерманс порачал дека границите во земјите од Западен Балкан не треба да постојат и дека токму ова е потребно ...
сите 66 | | | прочитана: 233 | веќе видена

Десанка Милановиќ (76) која на почетокот на февруари беше убиена во својата куќа во населбата Трешња кај Сопот, била сведок на судењето во кое својот близок ...
сите 5 | | | веќе видена

Работник во фабриката "Гоша" од Смедеревска Паланка, се обесил бидејќи повеќе не можел да ја издржи сиромаштијата. Со години не примал плата, работодавецот не ...
сите 5 | | | веќе видена

Своето преминување во ислам во Мелајска џамија, вчеравечер јавно пред присутни сведоци и имамот на истата џамија, го потврдиле четири члена од семејството ...
сите 10 | | | веќе видена

Марко Милошевиќ (43) син на поранешниот југословенски претседател Слободан Милошевиќ, и ја препиша на поранешната невенчана сопруга Милица семјна куќа во ...
сите 6 | | | веќе видена

Албанските и косовските граѓани и понатаму се најбројни меѓу граѓаните од европските земји по бројот на баратели на азил во некоја од земјите членки на ЕУ. ...
сите 25 | | | веќе видена

За апсењето на Аркан во Хрватска кружат многу приказни, но сега вистината ја открива полицаецот кој во тоа време го уапсил. Милан Шербула бил полицаецот кој во ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседателот на опозициската Демократска партија во Албанија Љуљзим Баша го повика премиерот Еди Рама да поднесе оставка, пишува во вторникот Albanian Daily ...
сите 14 | | | веќе видена

Повеќе од седум часа ме тепаше, ме принудуваше на орален секс, ме фотографираше унаказена и гола ме возеше по градот, заканувајќи ми се дека ќе ме исфрли од ...
сите 10 | | | веќе видена

next