На социјалните мрежи веќе денес се појавија многу видео снимки од моментот на потресите, но ова видео на многумина им остави голем впечаток поради невниманието ...
сите 2 | | | прочитана: 3013 | веќе видена

Марко Николиќ (43) кој си ги уби синот Михајло (4) и невенчаната сопруга Маја (38) пред Центарот за социјална работа во Раковица, ја пријавил во полиција ...
сите 10 | | | прочитана: 2844 | веќе видена

Иако забавната атмосфера станала еден од заштитните знаци на Закинтос, прекумерните количини на алкохол на островот довеле до многу мрачни пресврти во ...
сите 40 | | | прочитана: 707 | веќе видена

Откако бурата "Медуза" донесе поројни дождови и големи поплави во Грција, сега се наближува бурата "Харибда" со облаци кои ќе предизвикаат дополнително ...
сите 30 | | | прочитана: 629 | веќе видена

Пожар во Хрватска предизвика експлозии на 34 заостанати мини од војната. Од полноќ до осум часот утрово, одекнаа 34 експлозии од заостанати мини од војната во ...
сите 126 | | | прочитана: 612 | веќе видена

Две лица загинаа вчера кај Будва, во Црна гора, во судар на автомобил и мотоцикл. Загинатите се Вељко Р. (33) и Ирена З. (29) двајцата од Велика Плана. Според ...
сите 6 | | | прочитана: 330 | веќе видена

Кога започнал земјотресот во Бодрум настанала и општа паника. Земјотресот кој утрово го погодил брегот на грчките и турските летувалишта е главна тема на ...
сите 19 | | | прочитана: 267 | веќе видена

Пожарникарското друштво на општина Градач објавилo фотографија од цигара на која билe прицврстени неколку чкорчиња, за што тие сметаат дека е дело на пиромани, ...
сите 13 | | | прочитана: 239 | веќе видена

Се проценува дека на плажите во Албанија во моментов има неколку стотици илјади туристи од Косово. Првиот месец од туристичката сезона во Албанија беше фатален ...
сите 19 | | | прочитана: 220 | веќе видена

Принстон, 18 јули 2017 (МИА) - Тропските горештини оваа година можат да бидат уште понеподносливи доколку не биде спречено глобалното затоплување, сметаат ...
сите 12 | | | прочитана: 192 | веќе видена

Пожарите кои го зафатија јужниот дел на Црна Гора се локализирани и веќе не претставуваат опасност за туристичките објекти и населените места. Министерството ...
сите 37 | | | прочитана: 191 | веќе видена

Старо нов лидер на албанската најголема опозициска сила, Демократската партија, е Љуљзим Баша. Вака одлучија мнозинството членови на партијата на вчерашните ...
сите 9 | | | веќе видена

Камперските приколки беа буквално однесени од поројната вода во морето, доколку некои има приколка на ова место веднаш да види во каква состојба е истата ...
сите 4 | | | веќе видена

Америкаснкиот заменик државен секретар, Хојт Брајан Ји истакна дека САД ќе го зголемат својот ангажман на Балканот, за да го заштитат од негативните влијанија ...
сите 8 | | | веќе видена

next