Република

Отстрана ни изгледа дека животот на метеоролозите е неинтересен и здодевен, но и во оваа професија има моменти за паметење. Американските метеоролози Мајк ...
сите 4 | | | веќе видена

Претседателот на Владата Емил Димитриев и заменикот на претседателот на Владата Владимир Пешевски денеска остварија средба со претставници на синдикатот и на ...
сите 45 | | | веќе видена

Историјата на дуелите меѓу Македонија и Словенија е одбележана со доминација на словенечките ракометари. Овие две селекции се сретнале 10 пати од кои Словенија ...
сите 16 | | | веќе видена

Новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп изјави дека ќе понуди укинување на санкциите против Русија во замена за договор за намалување на нуклеарното ...
сите 14 | | | веќе видена

Животот во кралскиот дворец е преполн со правила, протоколи и формалности, а принцезите, покрај големиот број на привилегии, од некои нешта сепак мора и да се ...
| | веќе видена

Роден на: 12 август 1930 година Националност: Евреин-нацист Политичка определба: комунист-соросоид Mилијардерот Џорџ Сорос е личност која го осакати векот. ...
сите 2 | | | веќе видена

Најпознатата и најубавата македонска песна во џез изведба на англиски и шпански јазик. Звучи фантастично и ќе ве натера да ја слушате одново и одново. Сите ...
сите 13 | | | веќе видена

Најверојатно до сега веќе сте го прочитале годишниот хороскоп, па знаете што ви предвидуваат ѕвездите во текот на целата година. Овој пат, за секој знак ...
сите 24 | | | веќе видена

Постојат голем број фактори кои може да ви помогнат да ја намалите тежината и дебелиот стомак, вклучувајќи ја исхраната и добрите животни навики. За намалување ...
сите 8 | | | веќе видена

Наместо на 4 години, вакцината ди-те-пер децата ќе ја примаат на 6 години, со што ќе имаат една вакцина помалку. Станува збор за ревакцинација ди-те-пер, ако ...
сите 23 | | | веќе видена

Мартин Клижан, словачкиот тенисер кој беше дел од првото коло на гранслем- турнирот Австралија опен, доби навистина незгоден удар во последниот сет со ...
сите 6 | | | веќе видена

next