Република

Сопругата на принцот Вилијам, Кејт Мидлтон, тврди дека се чувствува изолирано. – Се посветив на нашите деца, па често се чувствувам осамено. Мислам дека ...
сите 24 | | | веќе видена

Косовските медиуми објавија дека Рамуш Харадинај, некогашниот командант на Ослободителната војска на Косово (ОВК) можно е да биде единствениот кандидат на ...
сите 41 | | | веќе видена

Бројот на поддржувачи на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ од ден во ден расте, како во нашата држава, така пораки за поддршка стигнуваат и од ...
сите 286 | | | веќе видена

Овенот е индивидуалист и тешко се приспособува. Бикот на почетокот многу се труди во врската, но кога ќе стапи во брак целосно се опушта. Близнаците се весели, ...
сите 8 | | | веќе видена

Во неодамна објавено видео кое наводно му е предадено на Викиликс се гледа како вселенски брод на тајното друштво Илиуминати уништуваат вонземјански вселенски ...
сите 6 | | | веќе видена

Вилијам Леви еден од најубавите машки актери кои сме имале прилика да ги видиме во шпанските серии. По серијата „Напуштен анѓел“, која во тоа време беше ...
сите 4 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде променливо облачно. Попладне во северните делови ќе има краткотраен слаб дожд, а на планините слаб снег. Ќе дува умерен ветер од ...
сите 374 | | | веќе видена

Формирани се комисии при Владата на Република Македонија за проценка на штетите на овошните и лозови насади поради неспецифично ниските температури кои ја ...
сите 58 | | | веќе видена

Tие се страствени и ненаситни кога станува збор за водењето љубов… Астролозите откриваат дека припадниците на овие три хороскопски знаци едноставно не можат да ...
сите 29 | | | прочитана: 1405 | веќе видена

Повеќето од нас размислуваат за својот следен одмор, уште првиот ден при враќањето на работа. Но, работата честопати претставува стрес, со кој потсвесно цело ...
сите 9 | | | веќе видена

next