Република

Големите сили повторно ги одмеруваат силите на овие простори, поради што е сосема логично што ситуацијата во регионот беше тема за која најдолго разговаравме ...
сите 72 | | | веќе видена

Гласачкото ливче на кое ќе биде нацртан Бетмен или допишан Новак Ѓоковиќ, Џејмс Бонд, или која било друга позната личност или лик, ќе се смета за важечко, под ...
| | веќе видена

Рибарот од Филипини, Роналд Омонгос (21) е спасен во Папуа Нова Гвинеја, откако 56 дена минал на море, додека неговиот вујко починал, јавуваат медумите во таа ...
сите 19 | | | веќе видена

Според новиот правилник кој стапи на сила на почетокот на оваа година, доколку предизвикате сообраќајна несреќа тоа ќе ве чини за до 200 проценти повисока цена ...
сите 14 | | | прочитана: 162 | веќе видена

Овен Овој месец ќе чувствувате многу страст. Без оглед на тоа дали сте во врска или не, ќе си поминувате како никогаш досега, а сексуалната енергија особено ќе ...
сите 64 | | | прочитана: 232 | веќе видена

Во народната медицина ова растение се смета за лек на се. Ангелика се користи и како лек, и како храна и како зачин поради ароматичниот вкус и мирис. Во ...
сите 9 | | | веќе видена

Визиите на Баба Ванѓа ги предвиделе најголемите катастрофи и трагедии, од Чернобил па до терористичкиот напад на Америка. Сепак, таа се сметала себеси за ...
сите 6 | | | веќе видена

38 годишен надрилекар кој лечел луѓе со биоенергија денес бил пронајден обесен во својата гаража во склоп на неговиот дом на ул. Кленовец. Сеуште не се познати ...
сите 8 | | | веќе видена

Гевгеличани и вечерва излегоа на протестен марш на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ со порака Македонија да остане унитарна и заедничка за ...
сите 111 | | | веќе видена

Претстојниот филм „Ограбувач на гробници“ (Tomb Raider) е закажан за март в година. Глумицата што ја игра Лара Крофт во овој филм е „плукната“ верзија на ликот ...
сите 6 | | | веќе видена

Претседателот на Америка Доналд Трамп, покрај тоа што досега е најконтроверзниот американски претседател во историјата, го следи една занимливост – неговата ...
сите 111 | | | веќе видена

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ секојдневно добива се поголема и поголема поддршка. Македонски иселеници од неколку држави веќе ја дадоа ...
сите 201 | | | веќе видена

Граѓани на Струмица попладнево повторно се собраа на градскиот плоштад „Гоце Делчев” за да го изразат своето незадоволство од тиранската платформа и, како што ...
сите 29 | | | веќе видена

На платото пред Домот на културата во Кичево вечерва продолжи грѓанскиот протест на иницијативата „За заедничка Македонија”. Протестот почна со интонирање на ...
сите 111 | | | веќе видена

next