Република

Клиниката за токсикологија како и во поголем број здравствени установи има постојано потреба од нов кадар и од доктори, сестри и од болничари, посочи денеска ...
сите 43 | | | веќе видена

Здравството како општествен сектор, кој е од примарно значење за граѓаните на една држава особено во периодот од 2002 – 2006 беше погоден од „ураганот“ наречен ...
сите 6 | | | веќе видена

Не се работи за никаков автентичен апел кој што произлегува од албански интелектуaлци, туку за уште една бледа монтировка зад која стојат Сорос, СДСМ и Беса. ...
сите 16 | | | веќе видена

Тодор Јовановиќ (59) од српското село Ѓурѓево е осуден на 7 години затвор во Судот во Нови Сад за убиството на својот пријател Душко Миличев кое го сторил на ...
сите 6 | | | веќе видена

Фудбалерот на Барселона, Џерард Пике и неговиот постар син Милан ги воодушевија следбениците на социјалните мрежи кога во дует запееаја навивачка песна. ...
сите 4 | | | веќе видена

Веселин Вујовиќ одлично ја познава играта и тактиката на македонската репрезентација. Селекторот на Словенија даде мини анализа пред денешниот меч, кој се игра ...
сите 104 | | | веќе видена

Петгодишнното девојче Софија Скот од шкотски Глазгов е најмладата личност која боледува од детски облик на Алцхајмерова болест. Софија има Санфилипов синдром, ...
сите 2 | | | веќе видена

Навиката и незнаењето, односно недоволната информираност, се клучните причини поради кои во Македонија се уште е многу мал бројот на споровите што се решаваат ...
сите 12 | | | веќе видена

Меѓународната заедница треба да и се спротивстави на руската агресија, изјави во Киев американскиот потпретседател Џо Бајден, кој Украина ја избра за својата ...
сите 9 | | | веќе видена

next