Република

Припадник на Исламската држава најави терористички напади по оној во Манчестер на настапот на Ариана Гранде. Тој се обрати на Англиски јазик: – Ова е само ...
сите 5 | | | веќе видена

Под насловод “ Помеѓу“ во Белград на меѓународниот фестивал Миксер во периодот 25. – 28. мај ќе биде претставена изложбата на македонски дизајн. “ Помеѓу” , е ...
сите 17 | | | веќе видена

Со едноставна пријава дека Сојузот на комунисти на Македонија (СKМ) го менува своето име во Социјалдемократски сојуз на Македонија, во првата половина на ...
сите 11 | | | веќе видена

Реал Мадрид стигна до нова титула во Примера, а најзаслужен за истата е Зинедин Зидан, кој максимално ја искористи групата на фудбалери што му беше на ...
сите 118 | | | веќе видена

Директорот на „Гранд“ продукција Саша Поповиќ по настапот на натпреварувачот Миралем Рамиќ, кој ја отпеа „Упали светло“ на Аца Лукас, откри нешто што многумина ...
сите 14 | | | прочитана: 1194 | веќе видена

Нема ништо подобро од сонце, море и песок…Сепак, за некого песокот претставува проблем. Но, познатата манекенка Криси Тиген во приложеното видео ќе ви покаже ...
сите 4 | | | веќе видена

Го изразувам моето најдлабоко сочувство на оние кои се ужасно повредени во овој терористички напад и до многуте убиени и нивните семејства – толку многу ...
сите 64 | | | веќе видена

По освоеното трето место на завршниот турнир во Истанбул, Милош Теодосиќ изјави дека во наредните три недели ќе одлучи за потенцијалниот трансфер во НБА ...
сите 22 | | | веќе видена

Овие два хороскопски знаци, утре животот ќе ги изненади со ненадеен прилив на пари. Јарец Денес ќе ви пристигне мал прилив кој ќе ви ја врати самодовербата. Ќе ...
сите 10 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство определило надлежен обвинител во врска со кривичната пријава против пратениците Ферид Мухиќ, Горан Мисовски, Талат Џафери и уште ...
сите 19 | | | веќе видена

Унаи Емери останува „пик број еден“ на челниците на Рома при изборот на тренер за следната сезона. Во последните десетина дена во италијанските медиуми се ...
сите 14 | | | веќе видена

Луѓето од Ф1 тимот на Ред Бул секоја недела одат во црква и кажуваат молитви кон Бога да му помогне на Рено што побрзо да го заврши новиот подобрен мотор. Овој ...
сите 7 | | | веќе видена

Поранешната олимписка шампионка Инге де Бруин учествува во „Реално шоу“ на остров во кое натпреварувачите се комплетно голи во потрага по својата љубов. ...
сите 6 | | | веќе видена

next