Република

Богати родители од Малезија на синот за неговиот 18. роденден му подариле Ламборгини, што се покажало дека и не е така паметна идеја. Се случило нешто што ...
сите 13 | | | веќе видена

Во тек е изградбата на магистралниот гасовод од Неготино преку Кавадарци и Прилеп до Битола во должина од 92 километри за кои ќе бидат инвестирани околу 37 ...
сите 35 | | | веќе видена

Баерн Минхен и Реал Мадрид ќе имаат мега-пресметка во четвртфиналето на Лигата на шампионите. Првиот меч ќе се играат на „Алијанц арена“, а потоа ќе следи и ...
сите 61 | | | веќе видена

Штом досега не се најде политичар да го повика народот во одбрана на државата како што е ред, со повик „по мене јунаци“, сега фино сите четворица ОД ПРЖИНО ќе ...
сите 9 | | | веќе видена

Во Македонија не може да се менува ниту име на држава, ниту име на нацијата, ниту име на јазик, ниту име на црква, ниту ништо што е македонско, од кое никој не ...
сите 22 | | | веќе видена

Турските безбедносни сили деактивираа експлозивна направа со 120 килограми амониум нитрат, која е пронајдена на железничка пруга во југозападниот турски округ ...
сите 17 | | | веќе видена

Во тек е градбата на гасоводот Неготино – Прилеп – Битола, капитален проект од 37 милиони евра, со што и во мигови на исклучителна сложеност на работите во ...
сите 27 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, при своето гостување во емисијата „Патот кон“ на телевизија „Алсат“ јасно кажува каков треба да биде составот на Комисијата ...
сите 341 | | | веќе видена

Баерн Минхен за противник во четвртфиналето од ЛШ го доби актуелниот европски првак Реал Мадрид, но меѓу фудбалерите на баварскиот гигант не владее преголема ...
сите 42 | | | веќе видена

Педесетгодишните лица кои дневно пијат умерена количина алкохол имаат 25 отсто помали шанси да заболат од деменција, вели најновото истражување. Лицата кои ...
сите 7 | | | веќе видена

Линда Еванс (74), актерката која се прослави со улогата на Кристл Карингтон во сапуницата „Деинастија“ има големи проблеми со законот. Таа неодамна беше фатена ...
сите 5 | | | веќе видена

Марион Котијан и Гијом Кане го добија второ дете. Девојчето е родено на 10 март, но дури сега тие ја споделија информацијата во медиумскиот простор. Двајцата ...
сите 29 | | | веќе видена

Ждрепката во Лигата на шампионите ни донесе исклучително возбудливи парови во четврт-финалето на најелитното клупско натпреварување, а еден од нив секако е ...
сите 13 | | | веќе видена

Заменик претседателот на Владата на Република Македонија и министер за надворешни работи Никола Попоски во Виена оствари средба со австрискиот колега и ...
сите 9 | | | веќе видена

next