Нова Македонија

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев денеска се појави во Основното јавно обвинителство за случајот што го отвори Обвинителството за злоупотреба на средства за ...
сите 383 | | | веќе видена

Македонската агенција за промоција и поддршка на туризмот ќе го промовира туристичкиот производ од Македонија со нова содржина и формат. Подготвени се брошура ...
сите 15 | | | веќе видена

Белгија денеска одбележува една година од терористичките напади на аеродромот „Завентем“ и на метро станицата „Малбек“ во Брисел, при кои животите ги загубија ...
сите 51 | | | веќе видена

Агенцијата за супервизија на капитално финансирано пензиско осигурување МАПАС соопшти дека целосно ќе го контролира процесот на продажба на акционерскиот ...
сите 24 | | | веќе видена

ЛДП смета дека блокирањето на евроинтеграциските процеси се најголемата закана за унитарноста на Република Македонија. Според партијата, желбата на 75 отсто од ...
сите 12 | | | веќе видена

Министерството за финансии во реакција на претходното соопштение на СДСМ апелира да не се злоупотребуваат аукциите на државни хартии за дневнополитички цели.Со ...
сите 60 | | | веќе видена

СДСМ вчера соопшти дека обврските на државата што стигнуваат за наплата оваа недела изнесуваат 88 милиони евра и оти во рамките на тој износ министерот за ...
сите 60 | | | веќе видена

Свечена промоција беше одржана во Тетово на градското дрво, кое претставува вертикална структура и комбинација на мовови и васкуларни растенија што ја ...
сите 12 | | | веќе видена

Одговорност за понатамошниот развој на состојбата носат сите политички чинители, вклучувајќи ги претставниците на меѓународната заедница. Многу избрзани и ...
сите 383 | | | веќе видена

next