Нова Македонија

Претставничкиот дом на американскот Конгрес ги отфрли правилата за Интернет приватност, со што се направи првиот чекор да им се овозможи на провајдерите да ги ...
сите 10 | | | веќе видена

Фондацијата за одржлив економски развој ПРЕДА Плус и Здружението на студенти и младинци со хендикеп од Скопје почнуваат кампања на тема „Потреба од заедничко ...
сите 60 | | | веќе видена

Мировните сили на Европската Унија (ЕУФОР) во БиХ ги предупредија домашните лидери дека се подготвени во кус рок да интервенираат доколку дојде до нови судири ...
сите 11 | | | веќе видена

Американскиот Сенат со големо мнозинство изгласа да се одобри влез на Црна Гора во НАТО. Резолуцијата за Црна Гора е усвоена со огромно мнозинство од гласови ...
сите 123 | | | веќе видена

Британскиот премиер Тереза Меј синоќа го потпиша писмото со кое Велика Британија формално ја известува ЕУ за своето повлекување од Унијата.Писмото, направено ...
сите 178 | | | веќе видена

Собранието на Република Македонија во 11 часот ќе ја продолжи конститутивната седница за избор на претседател, заменик на претседателот, членови и нивни ...
сите 389 | | | прочитана: 297 | веќе видена

Жената која ги измачувала соседите со музиката на популарниот британски пејач Ед Ширан, заврши во затвор по вторпат, пишува „Метро“. Мајката на три деца, Соња ...
сите 7 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп потпиша указ, со кој се бара да бидат преразгледани голем дел од мерките во планот на неговиот претходник Барак Обама за ...
сите 15 | | | веќе видена

Најголема светска хуманитарна криза во изминатите 70 години е прогласена во три африкански држави, кои е се соочени со масовна глад, во време која ...
сите 9 | | | веќе видена

Велика Британија формира заеднички економски и трговски комитет што треба да отвори пат за склучување трговски договор меѓу Британија и Катар и останати ...
сите 107 | | | прочитана: 197 | веќе видена

Иранскиот претседател Хасан Рохани изјави денеска дека мировните преговори за Сирија, под покровителство на Техеран, Русија и на Турција, ќе продолжат во ...
сите 52 | | | веќе видена

Комисијата за европски прашања при долниот дом на германскиот парламент, за утре, закажала седница на која што централна тема треба да бидат состојбите во ...
сите 90 | | | веќе видена

next