Нова Македонија

Приоритет ни се докторите, а тоа значи дека и пациентите ни се подеднакво важни, изјави денеска новоизбраниот претседател на Лекарската комора на Македонија, ...
сите 38 | | | веќе видена

Американскиот претседател Доналд Трамп ќе го открие денеска во новото седиште на НАТО во Брисел споменикот, посветен на Членот 5 од Вашингтонскиот договор.- ...
сите 157 | | | веќе видена

Во рамките на проектот „Мрежа на новинарите за слобода на медиумите во Македонија“ денеска беше одржан стручен состанок на тема „Подобрување на соработката ...
сите 16 | | | веќе видена

Дел од украдените 40 страници од Книгата на жалоста по повод смртта на Јосип Броз Тито, во која биле евидентирани записи и потписи на познати светски државници ...
сите 19 | | | веќе видена

Над илјада британски војници опремени со најсовремено оружје, се распоредени низ улиците на Лондон и другите градови во Велика Британија, како една од мерките ...
сите 125 | | | веќе видена

Дваесет и едногодишниот Љуан Кадриу од липковското село Слупчане е осуден на условна казна од две години, поради тоа што го симна македонското знаме и крена ...
сите 58 | | | веќе видена

Општина Кавадарци ќе ги обесштети граѓаните кои претрпеа штети од невремето што го зафати овој крај во вторникот. Локалната самоуправа денеска ги повика ...
сите 8 | | | веќе видена

Американскиот заменик-помошник државен секретар за европски и евроазиски прашања Хојт Ји ги отфрли изјавите и повиците на балканските политичари за создавање ...
сите 20 | | | веќе видена

Селтик Глазгов и натаму е во фокусот на вниманието на островската фудбалска јавност, во сезоната во која слави 50 години од освојувањето на првата и досега ...
сите 6 | | | веќе видена

Македонија во новата сезона во Јадранската кошаркарска лига ќе има само еден претставник, МЗТ Скопје, а во лигата ќе се натпреваруваат 12 клуба, два помалку од ...
сите 115 | | | веќе видена

next