Нова Македонија

САД би можеле да потрошат повеќе од 400 милијарди долари на акцијата протерување на околу 11 милиони илегални имигранти, објави „Њузвик“.Весникот наведува дека ...
сите 14 | | | веќе видена

Вкупно 1.734 луѓе се уапсени во Турција поради „терористичка пропаганда“ преку социјалните мрежи по обидот за воен удар на 15 јули минатата година, објави ...
сите 16 | | | веќе видена

Црна Гора добила уверување дека Сенатот на САД ќе ја ратификува нејзината спогодба за присоединување кон НАТО и затоа земјата на самитот во мај очекува да ...
сите 4 | | | веќе видена

Новите реформи за пензиите и данокот на доход, што Грција треба да ги спроведе за да може да добие уште заеми нема да имаат „нето“ финансиски ефект, изјави ...
сите 3 | | | веќе видена

Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, придружувана од генералниот секретар Оливер Спасовски, потпретседателот Дамјан Манчевски и претседателката ...
сите 197 | | | веќе видена

Вип денеска информираше дека го збогатува своето портфолио со воведувањето на интерактивна телевизија- Со интерактивната телевизија корисниците добиваат ...
сите 19 | | | прочитана: 203 | веќе видена

Ирачките сили за безбедност денеска ја повратиле контролата врз аеродромот во северниот град Мосул од Исламска држава, јави државната телевизија, цитирана од ...
сите 36 | | | веќе видена

Делегација на Босна и Херцеговина денеска повторно поднесе жалба пред Меѓународниот суд во Хаг за геноцид против Србија.Делегацијата е предводена од Сакиб ...
сите 47 | | | веќе видена

Украинскиот пратеник Олексиј Хончаренко, кој беше киднапиран денеска во јужниот град Одеса, е пронајден неповреден, а киднаперите се уапсени. Претходно, ...
сите 25 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека задача на неговата земја во Сирија е да ја зачува, како што кажа, легитимната власт во државата и да го ...
сите 9 | | | веќе видена

Италијанската национална авиокомпанија „Алиталија“ денеска мораше да откаже 60 отсто од своите летови, како внатре во земјата, така и во странство, заради ...
сите 8 | | | веќе видена

Во Албанија циркулираат две милијарди евра „заработени“ од производство и трговија со наркотични средства, изјави амбасадорот на мисијата на ОБСЕ во Тирана, ...
сите 14 | | | веќе видена

Нова анкета спроведена во Германија покажува дека блокот сестрински централно десничарски партии предводени од канцеларката Меркел (ЦДУ/ЦСУ) би била втора ...
сите 25 | | | веќе видена

Судскиот процес за случајот „Дива населба“ денеска продолжи со давање искази на обвинетите пред судот.Второобвинетиот во овој случај Мухамед Красниќи, познат ...
сите 43 | | | веќе видена

Лидерот на француската крајно-десничарска партија Национален фронт, Марин Ле Пен, мора да и го врати на Русија, по судски пат, кредитот од девет милиони евра, ...
сите 30 | | | веќе видена

next